Koniec ďalším odvolávaním. Dvaja zo štyroch mladíkov, ktorí sa pred dvoma rokmi pokúsili brutálne zabiť mladého Vietnamca, majú definitívu. Ústavný súd potvrdil tresty pre Marka Vejpustka (20) aj Patrika Ihma (22). Napadnutý prežil len zázrakom, nadosmrti ale zostane ochrnutý na invalidnom vozíku!

Ústavný súd zmietol zo stola sťažnosti Vejpustka (20) aj Ihma (22). „Krajský súd v Brne aj Vrchný súd v Olomouci náležite vysvetlili, prečo dospeli k záveru o vine. Dôkazy riadne vykonali a hodnotili,“ uviedol vo svojej správe Ústavný súd, ktorý rozhodoval v neverejnom pojednávaní. Vejpustek tak má za mrežami stráviť 18 a Ihm 11 rokov.

Na Filipínach majú novú kampaň „Zabi svojho dílera“ U nás „Zober loptu nie drogu“

 Zbili ho a  sfetovali 

K desivej dráme došlo vo februári 2019. Študent konzervatória a huslista Vejpustek (20), premiant gymnázia a účastník debatných olympiád Vojtech Hlavačka (20), jeho spolužiak Ihm (22) a predavač Duc Anh Tran (25) vylákali mladého Vietnamca Milana (21) z Brna z jeho bytu pod zámienkou obchodu s tabakom do vodných fajok.

Na schôdzke v Lučnej ulici svoju obeť následne brutálne napadli. Baseballovou pálkou mu prerážali kosti a ukradli mu 140 tisíc korún (5.600 eur). Potom ho odviezli do lesa, kde do neho narvali extázu a na hlavu mu nasadili igelitové vrece.

Za brutálne umučenie, za vŕtanie kolien a pálenie letlampou navrhuje žalobkyňa iba 13 rokov

 Jeho život  skončil 

Umierajúci chlapec ale ešte stihol vyslať mobilom signál o pomoc. „Prežil len náhodou, dnes živorí na vozíčku,“ konštatovala už na Krajskom súde v Brne obžaloba. Mladíkom stav je nevratný, jeho život v podstate skončil.

Krvavý horor! Našli Vietnamca s useknutou rukou! Tá ležala vedľa v igelitke

V následnom súdnom pojednávaní sa mladíci snažili zvaľovať vinu jeden na druhého. Trest sa nepáčil nikomu z nich. Ústavnú sťažnosť si následne okrem Vejpustka a Ihma podal aj Tran (odsúdený na 9 rokov – pozn. red.). O nej Ústavný súd ešte nerozhodol. Hlavačka, ktorý bol odsúdený na sedem rokov väzenia, si sťažnosť na Ústvný súd nepodal.

Brutálna smrť! Za autom ušmýkali na smrť 28-ročného policajta