Deti, ktoré Jackson zneužíval, to nezabilo, šokovala verejnosť Streisandová svojím vyhlásením

811

Americká speváčka Barbra Streisandová čelí ostrej kritike za svoje výroky na adresu dvoch mužov, ktorí v novom dokumentárnom filme Leaving Neverland tvrdia, že ich v detstve sexuálne zneužíval kráľ popu Michael Jackson.

Streisandová v rozhovore pre britský denník The Times uviedla, že mužom absolútne verí, že boli zneužití Jacksonom, doplnila však, že ich to ale „nezabilo“ a boli „nadšení“ z možnosti tráviť so spevákom čas. Speváčka tiež šokovala výrokom, že Jacksonove „sexuálne potreby boli jeho sexuálne potreby“.

Dokument, ktorý v Spojených štátoch odvysielala televízia HBO, dáva slovo Wadovi Robsonovi a Jamesovi Safechuckovi, ktorí vo veku siedmich a ôsmich rokov trávili s Jacksonom čas na jeho kalifornskom ranči Neverland. Obaja popisujú, ako im dával drahé dary za to, že ich mohol sexuálne zneužívať. Jeden z mužov napríklad rozpráva, ako mu Jackson dával piť alkohol, púšťal porno a masturboval pred ním. Po americkej premiére snímky sa k Jacksonovi začali obracať chrbtom rozhlasovej stanice zvlášť v anglicky hovoriacich krajinách.

 Kde boli  rodičia? 

Vo vyhlásení pre AP Streisandová uviedla: „Aby bolo úplne jasno, neexistuje žiadna situácia či okolnosti, za ktorých je v poriadku, aby ktokoľvek zneužíval nevinné deti. Bolo bolestivé počuť príbehy, ktoré títo dvaja mladí muži zažili, a súcitím s nimi.“ Následne speváčka nepriamo kritizovala rodičia chlapcov. „Najdôležitejšia rola rodičov je chrániť svoje deti. Je jasné, že rodičia týchto dvoch mladých mužov sa stali obeťami a boli zvedení slávou a fantáziou“.

Slávni sa boja! Muža, ktorý žehlil škandály hviezd, pustili na slobodu!

Kvôli dokumentu zažalovali nedávno HBO správcovia Jacksonovej pozostalosti. Film podľa nich porušuje zmluvu HBO s organizátormi Jacksonových koncertov zo začiatku 90. rokov, v ktorej sa televízna spoločnosť zaviazala, že nikdy nebude speváka kompromitovať. Žaloba odhaduje spôsobenú škodu na viac ako 100 miliónov dolárov.

Jackson bol prvýkrát obžalovaný zo sexuálneho zneužívania trinásťročného chlapca v roku 1993. Podozrenie sa síce nepreukázalo, ale spevák sa napriek tomu s rodinou chlapca dohodol na mimosúdnom vyrovnaní. Tým prišiel nielen o časť svojho vtedy ešte rozsiahleho majetku, ale aj o starostlivo budovanú imidž ochrancu slabých a utláčaných, ktorý dušou stále zostáva dieťaťom. V novembri 2003 bol na Jacksona kvôli zneužívaniu detí vydaný ďalší zatykač, ale súd hudobníka v roku 2005 oslobodil.

Barbra Streisandová priznala, že si nechala naklonovať psa

Jackson zomrel 25. júna 2009 v Los Angeles po predávkovaní sedatívami. Za podiel na smrti Jacksona, ktorý sa vtedy pripravoval na návrat na pódiá a chystal sériu koncertov pod názvom This Is It, bol na štyri roky väzenia odsúdený jeho osobný lekár Conrad Murray. Americký súd počínanie lekára označil za neúmyselné zabitie.