Divné úmrtia 44: Cyklistovi (†43) do krku vletela včela! Po dvadsiatich minútach bez kyslíka utrpel mozgovú smrť

1104

Šampión (†43) vo veslovaní zomrel počas cyklistického tréningu. Pri jazde na bicykli mu do úst vletela včela a bodla ho do krku. Brazílčan dostal silnú alergickú reakciu, začal sa dusiť a utrpel fatálne poškodenie mozgu.

Skupina cyklistov na začiatku marca prechádzala neďaleko pláže Ponta Negra pri brazílskom Manause, informoval The Mirror. Waldonilton de Andrade Reis išiel na čele peletónu, keď mu do úst vletela včela. Počas chvíle sa u športovca spustila silná alergická reakcia a nemohol chytiť dych.

Divné úmrtia 43: Muža (†66) zabil agresívny kohút! Po útoku mal pazúry od krvi

Práve nedostatok kyslíka mu spôsobil mozgovú smrť. Waldonilton bol príliš ďaleko na to, aby sa k nemu záchranári dostali včas. Na mieste preto ako prví zasahovali hasiči, ktorí sa zraneného pokúšali oživiť.

Športovcova sestra Rosilene Reisová brazílskym médiám oznámila, že 20 minút lapal po dychu, kým konečne dorazili zdravotníci. To však bolo fatálne. Mozog totiž dokáže vydržať bez prísunu kyslíka maximálne tri minúty, potom dochádza k jeho trvalému poškodeniu.

Divné úmrtia 31: Žena miesto relaxácie našla smrť vo zvukotesnej nádrži! 

Sanitka štyridsaťtriročného muža ihneď previezla do blízkej nemocnice, kde ho prijali na jednotke intenzívnej starostlivosti. Tri týždne sa jeho rodina modlila za to, aby sa jeho zdravotný stav zlepšil. 23. marca ho však lekári vyhlásili za mŕtveho.