Do Tipsport ligy vraj chce vstúpiť maďarský Miškovec

1000

Do najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy chce vstúpiť maďarský klub z Miškovca. Informovalo o tom piatkové vydanie Hospodárskych novín. Na príchod zahraničného klubu je nutný súhlas všetkých slovenských klubov aj SZĽH.

Podľa ich informácií by momentálny učastník MOL ligy za vstup do elitnej slovenskej extraligy zaplatil údajne 1 milión eur. Konkrétny časový horizont takéhoto vstupu však nešpecifikovalo.

„Mám informácie, že chcú vložiť aj nejaké peniaze – hovorí sa o milióne eur. Kto vám dnes ponúkne takú sumu? Miškovec je vraj schopný poskladať mužstvo o 70 percent silnejšie ako niektoré naše tímy,“ citujú HN predsedu predstavenstva Dukly Trenčín Viliama Ružičku.

Ak by predmetnú sumu rovnomerne rozdelili, každý z účastníkov súťaže by dostal po 100-tisíc eur.

„Je to dobrá správa, že chce k nám niekto prísť a nie odísť, ako to bolo v minulosti,“ tvrdí riaditeľ klubu z Nitry Miroslav Kováčik.

O záujme zahraničného účastníka informoval začiatkom týždňa šéf hokejovej ligy Richard Lintner, ale krajinu ani názov klubu nekonkretizoval.

V slovenskej lige už niekoľko rokov nehrá Slovan Bratislava, ktorý extraligu vymenil za KHL (od 2012-pozn.).

Na príchod zahraničného klubu je nutný súhlas všetkých slovenských klubov a rovnako tak Slovenského zväzu ľadového hokeja.

Klub z Miškovca založili v roku 1978. Svoje zápasy hráva v aréne s kapacitou takmer 1500 miest, ktorú vybudovali pred desiatimi rokmi.

V súčasnosti pôsobí v nadnárodnej MOL lige a najvyššej domácej súťaži. Tím trénuje Kanaďan Bob Dever a v kádri pôsobí okrem maďarských hráčov aj trio kanadských hokejistov, dvaja Američania a jeden Fín.