Doživotie pre vraha molekulárnej biologičky!  Zabil som ju omylom, tvrdil súdu

740

Krétsky súd na doživotný trest väzenia odsúdil 28-ročného muža, ktorého uznal vinným z vraždy americkej molekulárnej biologičky Suzanne Eatonovej. Vedkyňu odsúdený podľa súdu, ktorý neuznal argumenty obhajoby poukazujúce na poľahčujúce okolnosti, minulé leto tiež znásilnil, napísala agentúra DPA.

Odsúdený pred súdom tvrdil, že ženu zabil omylom a znásilnenia odmietal. Svoju prvú výpoveď vraj na polícii urobil pod nátlakom.

biologička Suzanne Eatonová

Päťdesiatdeväťročná Eatonová zo svetovo uznávaného Planckovho inštitútu prišla minuloročné leto na Krétu na konferencii s tematikou zo svojho odboru. Zmizla 2. júla, keď si vyrazila zabehať. Jej telo objavili o týždeň neskôr v bunkri v ťažko prístupnom skalnatom teréne zhruba desať kilometrov od miesta, kde bola naposledy videná.

Šialenosť aká tu ešte nebola! Majiteľ klubu PAOK Solún si došiel pre rozhodcu s pištoľou, Grécko pozastavilo ligu

Vtedy 27-ročný páchateľ, ktorý je ženatý a má dve deti, ju podľa gréckych médií znásilnil a jej telo potom zhodil do šachty.

Severný Cyprus zrušil tresty za sex medzi mužmi, ako posledný v Európe

Eatonová spoločne so svojím tímom študovala, ako spolu vzájomne komunikujú bunky pri vytváraní tkanivá určitého tvaru a veľkosti, píše DPA.