Dráma na Viedenskom letisku, nebol to film, bola to skutočnosť!

Muž chcel dcérku unesie do egyptskej Káhiry.

1057

Dievčatko Hanka malo ťažký zápal pľúc. Matka  išla do práce s tým, že doma ostáva dcéra so svojím otcom. Mala však zlé tušenie. Obávala sa, že muž dcérku unesie do egyptskej Káhiry.
Zavolala mužovi, ale ten telefón nedvíhal. Zľakla sa, pretože si uvedomila, že ak dievčatko unesie do Káhiry, už ho nikdy nemusí vidieť. „Jediný let, ktorý v tom čase letel, bol o pol tretej. Mala som hodinu na to, aby som sa dostala na Schwechat,“ popisuje chvíle strachu Anna pre TV Joj.
Hankina mama, ktorá je lekárkou v ružinovskej nemocnici v Bratislave, doslova doletela na letisko v pracovnom odeve. Úpenlivo sa usilovala presvedčiť policajtov, že jej muž sa pokúša uniesť ich dcérku, ktorá je navyše chorá a má vysoké horúčky.
Otec s dcérkou už boli nastúpení v lietadle. Letisková služba nakoniec zariadila, aby z neho muž s dievčatkom vystúpil. Plánovaný únos tak nevyšiel a lietadlo malo kvôli incidentu meškanie.
„Museli sme zabezpečiť, aby súd vydal predbežné opatrenie. Museli sme nahlásiť na políciu nezvestnosť maloletej Hanky, museli sme naskenovať a poposielať všetky predbežné opatrenia, všetky rozhodnutia súdov,“ povedala Annina právna zástupkyňa. Všetko sa dialo s vedomím Centra pre medzinárodnoprávnu ochranu detí a mládeže.
Ako sa Anna vyjadrila, išlo už o tretí pokus, keď chcel otec uniesť dcérku. Obáva sa, že je to len začiatok boja o dievčatko. Podľa jej slov je muž vplyvnou osobou s kontaktmi na egyptskú vládu.