Drogový díler nešiel 34 dní na záchod, drží svetový rekord

2633

Drogový díler Lamarr Chambers, zadržaný políciou v Harlow, možno trhol svetový rekord. Celých 34 dní nešiel na záchod, aby v jeho exkrementoch policajti nenašli dôkazy svedčiace o jeho kriminálnej činnosti.

Chambers bol zatknutý 17. januára, keď nezastavil svoje auto na znamenie policajnej hliadky. Namiesto toho šliapol na plyn a začal unikať. Polícia jeho vozidlo prenasledovala a už pri jazde si všimli zástupcovia zákona, že Chambers za volantom čosi je. Keď ho policajti konečne zastavili a vytiahli z auta, tvrdil im, že sa pchal vyprážaným kurčaťom.

Policajti ale predpokladali, že skôr zjedol všetok kokaín, crack a heroín, ktorý mal v aute a ktorý sa chystal predať. Postup je v takýchto situáciách jednoduchý. Zadržaný sa umiestni do cely predbežného zadržania a počká sa, až vykoná potrebu. Potom sa urobí rozbor a väčšinou sa tam nájde všetko, čo polícia hľadá. Avšak Chambers ani po dvoch dňoch v base na záchod nešiel.

Štátny zástupca nariadila predĺženie väzby, ale ani to nepomohlo. Chambers najprv konzumoval len müsli tyčinky, potom prešiel na ovocie a tiež vraj zjedol rybu, ktorú mu doniesla jeho matka. Ani po 33 dňoch ale nešiel na záchod, čo v oficiálnom zázname potvrdila aj Kathy Wilsononá. „Pán Chambers nebol na toalete plných 33 dní,“ stojí v hlásení.

V tomto stave bol predvedený pred súd, kde bolo konštatované, že všetky dôkazy sú stále v tele obžalovaného, ​​pretože doteraz nevykonal potrebu. Polícia dokonca v priebehu jeho zadržaní používala hashtag #PooWatch, kde informovala, že Chambers stále nebol na toalete. Po 23 dňoch s informovaním prestala s tým, že nie je o čom informovať.

Chambers je v policajných štatistikách vedený ako rekordman v tejto podivnej disciplíne, aspoň čo sa Veľkej Británie týka. Predchádzajúci rekordman vydržal „len“ 23 dní. Posledné informácie od zadržaného Lamarra boli, že radšej zomrie, než by sa na polícii „vysral“.

Prípad zatiaľ stále nie je u konca. Obhajca argumentuje, že klientov život je v ohrození a každý ďalší deň sa riziko zvyšuje. Navyše argumentoval, že klient nemá na vykonanie potreby súkromie pretože je neustále sledovaný políciou. Ale ani to sudca neobmäkčilo, naďalej trvá na väzbe a rovnako tak odmietol ukončiť prípad pre nedostatok dôkazov. Prípad pokračuje a svetové médiá budú o ďalšom vývoji iste informovať.