Francúzsky sériový vrah s extra chromozómom dostal doživotie

1529

Život sériového zabijaka Francisa Heaulmea (* 1959) poznamenal tyranský otec aj genetická zvláštnosť. Trpí totiž Klinefelterovým syndrómom. Namiesto jedného mužského chromozómu X má v DNA dva, a navrch ešte jeden ženský. S tým súvisí porucha vývoja semenníkov aj nemožnosť mať vlastných potomkov prirodzenou cestou.

Heaulme v 17 rokoch utiekol z domova pred násilníckym otcom, ktorý ho týral. Dlhé roky sa túlal po Francúzsku, pešo, na bicykloch i autostopom alebo vlakom. Zdržiaval v útulkoch pre bezdomovcov a na psychiatrických liečebniach a v liečebniach pre odvykanie závislosti. Bol totiž ťažký alkoholik. A asi po väčšinu času na slobode zabíjal.

Šialené priznanie! Bývalý boxer Samuel Little sa priznal k vraždám 90 žien

Medzi jeho obeťami je 8-ročný chlapec, 44-ročná žena aj legionár na penziu. Vzhľadom k svojmu postihnutiu nedokázal obete sexuálne zneužiť, o to sa postarali jeho komplici, on sám sa ale s obľubou venoval samotnej fyzickej likvidácii obetí, či už išlo o 14rokčného Laurence Guillaume alebo o šokujúcu dvojnásobnú vraždu dvojica malých chlapcov Cyrila Beininga a Alexandera Beckricha, kvôli ktorým dnes stál pred odvolacím súdom vo Versailes, a za ktorých si odpykal 15 rokov absolútne nevinný muž, odsúdený omylom.

Sériový vrah, ktorý vraždil v Československu, skončil na popravisku

Matka obete: Je to veľká úľava

Porote dnes trvalo dlhých 7 hodín, než potvrdila výrok o vine muža, ktorý platí za jedného z najhorších sériových zabijakov súčasnej Francúzska. Trestom za zločiny je doživotie. Matka zavraždeného Cyrila, Chantal Beiningová sa vyslovila v tom zmysle, že rozsudok pre ňu predstavuje veľké zadosťučinenie a úľavu. Sám vrah na jeho vynesenie nijako výrazne nereagoval.