Hlavu nezvestnej sedemnásťročnej Wilmy našli zabalenú v alobale v dome jej ex!

Muž vinu popiera

1188

Wilma Anderssonová (†17) si išla k svojmu ex priateľovi Tiškovi Ahmedovi Šabázovi vyzdvihnúť svoje veci. Domov sa už nevrátila. Po sedemnásťročnom dievčati sa začalo pátrať. O niekoľko dní neskôr strážcovia zákona našli v byte dvadsaťtriročného muža stopy krvi, jej veci a neskôr aj jej hlavu zabalenú v alobale a schovanú v cestovnej taške! Rodák z Iraku bol obvinený z vraždy, avšak vinu stále popiera.

Švédsko, ktoré patria podľa informácií britského denníka Daily Mail medzi najbezpečnejšie krajiny sveta, minulý rok paralyzovala brutálna vražda sedemnásťročnej Wilmy Anderssonovej. Príťažlivá blondínka si išla vyzdvihnúť svoje veci k svojmu bývalému priateľovi Ahmedovi Šabázovi. Ovšem domov sa už nevrátila.

O tri dni neskôr, 17. novembra, bolo po zmiznutej dievčine vyhlásené pátranie. Stovky dobrovoľníkov sa pridali k pátraniu, aby sa našla živá a zdravá, avšak pátranie dopadlo tragicky. O štrnásť dní neskôr vyšetrovatelia v byte dvadsaťtriročného muža našli kus Wilmynho tela.

Na podlahe boli nájdené stopy krvi a DNA Wilmy na obrovskom kuchynskom noži. Nakoniec v cestovnej taške bola nájdená jej hlava zabalená v alobale a oblepená lepiacou páskou. „Z neznámeho dôvodu si podozrivý ponechal časť tela a zvyšku sa zbavil,“ uviedla polícia. Žalobcovia navyše tvrdia, že Wilmu nezavraždil okamžite, ale podrobil ju „opakovanému násilia.“

Migrant z Líbie obvinený zo znásilnenia školáčky na súde žiadal čokoládu! Hrá si na šialenca?

Zvyšok tela sa nenašiel. Pátranie po pozostatkoch stále pokračuje. „Chceme nájsť našu dcéru a sestru. To, čím si prechádzame, je úplne neľudské, takže neprestávajme Wilmu hľadať,“ nalieha na verejnosť dievčatina zúfalá matka, ktorá dúfa, že bude môcť svoju dcéru dôstojne pochovať.

Bola tu vražda zo žiarlivosti. Migrant v Nemecku dobodal svoju pätnásťročnú expriateľku. Súd mu vymeral 8,5 roka

V byte Šabáza sa našli nielen ostatky tela a jej DNA, ale tiež jej veci. Kabelka a kabát mali stále visieť v šatníku. Avšak rodák z Iraku, ktorý v roku 2014 získal švédske občianstvo, vinu popiera. „Zabúdate, že je to dievča, ktorú milujem, a že žijem svoj život usporiadane,“ bráni sa podľa Daily Mail Šabáz. Jeho susedia však mali vyšetrovateľom dosvedčiť, že počuli v inkriminovaný čas dievčaťa krik tiahnuci sa z jeho bytu. Súd s ním naďalej pokračuje.