Patrik Eliáš si škrabe hlavu, že až príliš veril niektorým „kamarátom“

Patrí medzi najväčšie hviezdy NHL. Hokejista Patrik Eliáš (41) svoju kariéru v zámorí tento rok definitívne ukončil a je hrdý na to, že celý čas hral v Amerike v drese New Jersey Devils, kde si od sezóny 1996/97 zarobil celkovo 53,5 milióna dolárov. O značnú časť peňazí ale taktiež prišiel!

Skoro o polovicu zárobku prišiel kvôli daniam, ale s tým počítal a nemá nič proti tomu. Horšie je to v prípade, keď vás o financie pripraví známi. „Párkrát sme mali smolu, že nás bohužiaľ z väčšej časti kamaráti, pripravili o veľa prostriedkov. Jeden vážny problém riešime ešte dnes. Niekedy to bola náhoda, smola, ale aj zámer,“ prezradil Eliáš pre magazín MF Dnes.

Sám si vyčíta, že nebol dosť opatrný. „Človek sa venuje len športu, maká, na nič iné nie je kapacita. Potom sa na neho nalepia akože agenti, poradcovia a kamaráti, s výbornými investičnými zámermi a nápadmi. Vo váš prospech, samozrejme! A potom sa jedného dňa človek preberie a nemá nič! Tak pohorelo veľa športovcov. Prišli o všetko. Človek musí byť opatrný. Ja mal relatívne šťastie, ale aj tak prišli prúsery,“ povzdychol si hráč, ktorý v NHL odohral úctyhodných 1240 stretnutí.

 

Finančne však nestráda a do práce po konci kariéry nemusí ísť. „Musel by som byť totálny hlupák, keby som nenašetril a nezabezpečil rodinu,“ smial sa Eliáš.