HOROR na nemeckom gymnáziu! Útočník sa zahral na Robina Hooda a šípom ​​vážne zranil zamestnankyňu školy!

579

Útočník na gymnáziu v severonemeckom Bremerhavene vo štvrtok postrelil ženu, polícia strelca krátko potom zadržala. Motív činu známy nie je.

„Podľa prvých poznatkov ozbrojený útočník zranil jednu osobu, ktorá na škole neštuduje. Ozbrojená osoba bola zadržaná,“ oznámila polícia. Vo vyhlásení nespresnila, či je zraneným muž, alebo žena. Médiá, ktoré sa odvolávajú na policajné zdroje, uvádzajú, že ide o ženu. Rozsah zranení úrady neoznámili, obeť ale podľa spravodajského portálu Nord 24 utrpela ťažké zranenia.

Bitka stredoškoláčok: Osem učiteľov ich rozháňalo

Rovnako ako o motíve, tak ani o zbrani polícia nezverejnila žiadne podrobnosti. Nord 24 však uviedol, že útočník zrejme použil kušu. Zranená je zamestnankyňou školy, nie však učiteľka.

V čase incidentu bolo v škole vyše 200 detí. Učitelia sa spoločne so študentmi zabarikádovali v triedach. Popoludní polícia oznámila, že všetci už budovu opustili.

Útočník v USA zastrelil dvoch stredoškolákov. Sám už je tiež mŕtvy

Minulý týždeň nemecká polícia zadržala 16-ročného študenta kvôli podozreniu z prípravy teroristického útoku na dve školy Essenu. V byte, kde mladík býval, sa našli zbrane a súčiastky na výrobu bômb. Podľa úradov v Severnom Porýní-Vestfálsku išlo o prekazený útok s krajne pravicovým pozadím.

Strelec z Floridy sa pomiatol po smrti matky, bol adoptovaný pravdepodobne z Ruska