Po výhre v súťaži Chcete byť milionárom víťazi sa boja únosu, vraždy či okradnutia

1254

Snový život po víťazstve v súťaži Chcete byť Milionárom? Ale nie v juhoamerickej Kolumbii. Britský hlásateľ Chris Tarrant popísal šialené veci, ktoré tam víťazom súťaže hrozia. Akonáhle vyhrajú rozprávkovú sumu, doslova bojujú o život. Báť sa musia únosu alebo vraždy. Zarobené peniaze preto vrážajú okrem iného do plastických operácií. Moderátor ďalej popísal aj bizarné situácie z Ruska.

 Unesenie, okradnutie alebo  zavraždenie 

Akonáhle výhercovia súťaže opúšťali štúdio, ich život už nebol ako predtým. „V Kolumbii je mnoho súťažiacich veľmi opatrných, keď sa už objavia v milionárskom kresle,“ uviedol Tarrant. „V tejto nestabilnej a nebezpečnej krajine je to pochopiteľné,“ vysvetlil hlásateľ.

Muž vyhral v lotérii milión! Utopil sa s losom v peňaženke!

Súťažiaci sa tak hneď po vystúpení snažia kryť svoju identitu. „Súťažiaci, ktorí boli dosť odvážni alebo snáď hlúpi na to, aby do show šli, si potom zmenili meno,“ pokračoval Tarrant v popise bizarných obštrukcií. Najviac zarážajúce je to, že niektorí z nich dokonca za zarobené peniaze podstúpili plastickú operáciu. „Aby vyvážili to nebezpečenstvo, že môžu byť zavraždení alebo unesení,“ vysvetlil.

Súložte bezpečne a vyhráte v lotérii. Experiment v Afrike prekvapil

 Ruská  „pomoc“ 

Chris Tarrant okrem iného popísal fungovanie tejto súťaže v Rusku. Keď súťažiaci nejakú z otázok nevedia, môžu sa obrátiť na publikum s tým, aby mu pomohlo. Ľudia potom svojimi hlasmi určujú, ktorá odpoveď je správna. Dav v Rusku však schválne zodpovedal zle, pretože nechcel vidieť nikoho iného vyhrať.

Lotérie de Bébés bola udalosť v ktorej jedinci mohli vyhrať dieťa

„Rusko nemá žiadnu skutočnú históriu televíznych súťažných relácií a s publikom ruského štúdia boli veľké problémy,“ vysvetľoval Tarrant. „Po niekoľkých večeroch bolo jasné, že možnosť ‚spýtajte sa publika’ sa ukázala ako úplne katastrofálna, pretože väčšinové hlasovanie bolo vždy zlé,“ uviedol. „Ukázalo sa, že diváci nechápu, prečo by mali súťažiacemu v kresle pomáhať, a zámerne zodpovedali zle,“ dodal podľa denníka Daily Star.