Hviezda Hry o tróny sa vyhýba pozornosti a chce normálny život

654

Britská herečka Maisie Williams (20) si posťažovala, že sa vo filmovom priemysle cíti veľmi osamelá. Snaží sa vyhýbať pozornosti médií i fanúšikov. Herečka sa preslávila už svojou prvou rolou. V 12 rokoch ju obsadili do úlohy mladého divokého dievčatá zo šľachtickej rodiny Arya Stark v seriáli Hra o tróny.

Šoubiznis nie je nič pre mňa, odkazuje Maisie Williams. A pripúšťa, že by sa rada vrátila domov do rodného Bristolu, aby mohla žiť normálny život. „Stále sa snažím o normálne vzťahy a stretávania sa členmi mojej rodiny. Niekedy sa v tomto priemysle cítim veľa osamelá,“ opísala herečka svoje pocity. Zároveň pre blog The Fix dodala, ako sa vyrovnávala s tým, že strávila roky dospievania pod verejným dohľadom: „Myslím, že teraz, keď som trochu staršia a zrelšia, už viem od toho všetkého trochu odstúpiť. A veľmi sa mi páči, čo robím. Naozaj moc.“

„Milujem svoj život a to, že žijem blízko svojej mamy. Páči sa mi byť nablízku všetkým členom rodiny. Váš život sa môže touto prácou kompletne zmeniť, ale ide to aj inak. Aj keď ste, hviezda ‘, existuje možnosť žiť normálne a vyhnúť sa tomu,“ vysvetlila Maisie svoj prístup k práci herečky.

Obľúbený seriál Hra o tróny by mal budúci rok odštartovať finálnej ôsmu sériu. Pre Maisie Williams tak prichádza čas novej hereckej etapy.

Brunetka si naposledy vybrala úplne inú úlohu, keď nahovorila Goon, dievča posadnutú futbalom, v detskom animovanom filme Pračlovek. V komédii z doby bronzovej sa stretla napríklad s Eddiem Redmayne a Tomom Hiddleston. Priznala, že sa jej páčilo pracovať samej so slúchadlami na ušiach. Nebála sa podľa svojich slov potom toľko po boku takých hviezd. Pri nahováraní filmu si vraj herečka často spomenula na svoje vlastné detstvo a na to, ako bola občas hrubá a tvrdohlavá.

Za svoju úlohu v Hry o tróny získala nomináciu na cenu Emmy v kategórii najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe. Teraz vraj ale nastal čas vydať sa za novými rolami. Jednou z nich bude aj veľmi očakávané pokračovanie série X-Men Noví mutanti.