Jaromír Jágr podľa niekoľkých na sebe nezávislých zdrojov súhlasil s jednoročným kontraktom v Calgary a podpísal zmluvu na milión dolárov s výkonnostnými bonusmi, ktorý činí ďalší milión dolárov. Klub aj štyridsaťpäťročný hokejista by mali kontrakt oficiálne potvrdiť ešte počas pondelka. Jágr si tak zahrá už v deviatom klubu v NHL, prvýkrát však v jednom z kanadských.

Nič tak nebráni tomu, aby sa k tímu pripojil ešte pred prvým zápasom nového ročníka NHL. Calgary Flames hrajú v noci na štvrtok (4:00 SELČ) tradičné derby na ľade Edmontonu.
Jágr tak podpísal v tíme víťazov Stanley Cupu z roku 1989 zmluvu s výrazne nižším zárobkom, než ktorý bral v minulej sezóne na Floride. Tam zinkasoval celkovo 5,5 milióna dolárov.
V klube z Alberty si zahrá s ďalším kladnianskymi odchovancom Michaelom Frolíkom, ktorému sa hovorilo v začiatku jeho pôsobenia v NHL „Baby Jágr“.
Stretnúť by sa mohol aj s brankárom Davidom Rittichem a Danielom Přibylem, ktorí pôsobia na farme.
Ak navyše v základnej časti tejto sezóny odohrá aspoň 57 zápasov, prekoná súčasného rekordmana v počte zápasov Geordieho Howe (1767 zápasov).