Kocúr prelezený larvami sa priplazil prosiť o pomoc! Záchrana prišla neskoro!

908

Kocúr sa na sklonku života priplazil na Vysočine pred dom, kde mu pomohla náhodná žena. Zviera bolo celé prelezené larvami. Veterinári sa ho snažili zachrániť, bohužiaľ márne.

Ako jeden z najhroznejších nálezov popisujú členovia spolku Mikeš nález kocúra, ktorý sa doplazil pred dom náhodných ľudí. Zviera už nemalo ani silu sa hýbať, zachránila ho až žena. Keď ho chcela uložiť do prenosky, nestačila sa čudovať.

Kocúr bol extrémne vychudnutý. „Doslova len kosť a koža, z ktorého začali padať larvy, akonáhle ho záchrankyňa zdvihla a dávala do prenosky. Larvy, ktoré ho už začínali žrať zaživa,“ uvádzajú záchrancovia zo spolku Mikeš HS.

Vyfasoval kriminál za týranie zvierat! Mačky umierali dlho a v krutých bolestiach

Zviera sa zo všetkých síl snažili zachrániť. „Šanca tam je, aj keď nie veľká. Ďakujeme pánovi MVDr. Štursovi a jeho kolektívu za boj o jeho život a držíme päste, nech to zvládne,“ informovali. Neskôr ale prišla smutná správa. „Napriek všetkej snahe a starostlivosť svoj boj o život nadránom prehral. Je nám to veľmi ľúto, pomoc pre neho bohužiaľ prišla príliš neskoro,“ popísali.

Paštéta alebo sušienky. Pripravte domácim zvieratám maškrty sami

Dobrodinci mu chceli pomôcť aj zbierkou, ktorá by ho snáď zachránila. „Ďakujeme všetkým, ktorí prispeli na jeho záchranu, po úhrade veterinárnych úkonov zvyšné peniaze použijeme na liečbu nájdených mačiatok, ktoré sú v našej starostlivosti. Ak by niekto chcel vrátiť príspevok späť, kontaktujte nás prosím do správ,“ dodávajú.

David nechal psíka vyhladovať na smrť, od zúfalstva zviera žralo aj kamene