Legendárneho českého pestovateľa konope zastihla za mrežami zlá správa

Pomáhal chorým, teraz mu umrela mamička! Liečiteľa Dvořáka nepustili z väzenia rozlúčiť sa mamou

1027

 

Smutný príbeh s podivnou pachuťou krivdy. Tak by sa dalo opísať to, čo postretlo legendárneho českého pestovateľa konope a výrobcu liečiv Dušana Dvořáka. Toho súd poslal za mreže, pretože doma pestoval liečivé konope, s čím odmietal prestať. Za mreže mu nedávno dorazila tá najsmutnejšie správa. Zomrela mu mamička.

Celkovo šesť rokov za mrežami si musí odpykať Dušan Dvořák, asi najznámejší český zástanca liečivého konope, ktorý svoj doterajší život zasvätil výrobe liečiv a tinktúr z, ako on sám tvrdí, netoxického konope. V roku 2018 mu za vypestovanie 150 rastlín súd uložil trojročnú podmienku. Tú však Dvořák nedodržal, byliny ďalej pestoval, a tak musel takzvane natvrdo za mreže, konkrétne mu súd tento rok na konci septembra uložil súhrnný trest šesť rokov.

Celkovo šesť rokov za mrežami si musí odpykať Dušan Dvořák

Bohužiaľ pre Dvořáka, len pár desiatok dní po jeho uväznení, liečiteľovi zomrela milovaná mamička, s ktorou sa nemohol rozlúčiť. O smrti ženy informoval v piatok na facebooku Dvořákov kamarát Radim Karlacha. „Väznení liečiteľ Dušan Dvořák sa nemohol rozlúčiť so svojou matkou. Zomrela včera podvečer, zatiaľ čo jej syn je žalárovaný za to, že pomáhal ťažko chorým a trpiacim,“ uviedol v príspevku.

Policajti „vyňuchali“ covid-pozitívneho pestovateľa marihuany! 

Dvořák dlhodobo tvrdí, že je obeťou zaujatého súdu a zaujatého šetrenia polície. Liečiteľ si stále stojí za tým, že konope, ktoré pestoval, nie je toxické a má nízku hladinu THC, ktorá je v normách zákona. Polícia Dvořáka obvinila z toho, že používa zlé merania. Niekoľkokrát však Dvořákovo konope skúmali aj súdni znalci a všetci v ňom namerali viac THC, ako je povolené.

Starovekí dealeri obchodovali s marihuanou naprieč kontinentmi už pred 5000 rokmi!

Liečiteľ sa už v minulosti snažil vyhýbať polícii aj súdom a pokúšal sa získať politický azyl v Kanade. K výkonu trestu nastúpil v určenom termíne. „Nikdy som nepovedal, že nebudem rešpektovať zákony. Nebudem však rešpektovať justičný kartel a korupciu, keď niekto tvrdí, že to, čo je na našej záhrade, je marihuana,“ uviedol Dvořák.

Veľký policajný zásah na marihuanu. Nasadená bola v skalických viniciach

U verejnosti má Dvořák veľké zastanie, v minulosti sa za neho postavila väčšina popredných odborníkov na kanabinoidy z celého sveta. „Dvořák dostal za výrobu tinktúr a mastí z liečebného netoxického konope, ktoré tlmili bolesti ľuďom s rakovinou a sklerózou multiplex, 6 rokov. Pritom usvedčení páchatelia znásilnenia včítane znásilnenia detí u nás odchádzajú v polovici prípadov od súdu s podmienkou. Matka Dušana Dvořáka nemohla byť so svojím synom celý posledný rok svojho života,“ dodal na facebooku Karlacha.