Mafiánska poprava! Hlásateľa z rádia rozstrieľali samopalom v aute!

1259

Ďalšia krutá poprava v Mexiku! Hlásateľ z rádia Reynaldo López a reportér Carlos Cota boli napadnutí kriminálnym gangom v meste Hermosillo, keď spoločne išli v automobile. Obaja boli niekoľkokrát zasiahnutí guľkami zo samopalov. López bol na mieste mŕtvy, Cota skončil s vážnymi zraneniami v nemocnici.

Na hlásateľa a reportéra bolo podľa Národnej komisie pre ľudské práva NCHR vystrelené minimálne štrnásťkrát. Na prednom skle strieborného Chevroletu, v ktorom išli, zostalo po útoku sedem dier po vypálených guľkách.

 Gangstri pálili z  kalašnikov 

Útočníci, ktorí boli vyzbrojení automatickými puškami AK-47, bezprostredne po útoku pláchli z miesta činu. Kým López podľahol zraneniam na mieste, Cota bol prevezený vo vážnom stave do nemocnice, kde bojuje o život.

Polícii sa podarilo vypátrať pôvod smrtiacej zbrane, ktorou zastrelili Kuciaka s priateľkou! Stopa vedie do Maďarska

„Národná komisia pre ľudské práva vyjadruje kondolencie príbuzným zosnulého žurnalistu a solidaritu osobe, ktorá bola zranená rovnako ako aj úniu novinárov v Sonora,“ odkázala NCRH vo verejnom tlačovom vyhlásení.

Cenník vrážd na Slovensku. Smrť človeka bola proste len otázkou ceny.

Tento rok išlo o už tretiu vraždu novinára v Mexiku. Vlani ich bolo v krajine zabitých deväť. Podľa NCRH bolo od roku zavraždených celkovo 144 žurnalistov a to je veľmi desivé číslo. V krajine byť novinárom, ktorý informuje verejnosť o gangoch, je životu nebezpečné.