Emma Heming Willisová požiadala bulvárnych fotografov, ktorí na ulici prenasledujú jej manžela Brucea Willisa, aby sa držali ďalej a nekričali naňho svoje otázky. Hollywoodskej legende bola nedávno diagnostikovaná frontotemporálna demencia. Kariéru ukončil herec už vlani kvôli inej chorobe.

„Ak sa aj vy staráte o niekoho, kto trpí demenciou, veľmi dobre viete, aké ťažké a stresujúce môže byť nechať ísť takého človeka von a bezpečne ho navigovať. Hoci ide len pre šálku kávy do kaviarne,“ hovorí Emma Heming Willisová v príspevku na Instagrame.

„Je jasné, že verejnosť je v tejto oblasti potrebné ešte veľa vzdelávať. Toto video je určené fotografom a filmárom, ktorí sa snažia získať za každú cenu exkluzívne fotky a videá môjho manžela vo chvíľach, kedy je vonku. Držte si odstup,“ odkazuje.

„Prosím, nekričte na môjho manžela, ako sa má alebo ako mu je. Jednoducho to nerobte. Dajte mu priestor. Dovoľte našej rodine alebo komukoľvek, kto je práve s ním, aby ho bezpečne dopravil z bodu A do bodu B,“ dodala manželka Willisa.

Rodina šesťdesiatšesťročného amerického herca Brucea Willisa oznámila pred mesiacom, že hollywoodska hviezda trpí frontotemporálnou demenciou. Kariéru ukončil hrdina nielen akčných filmov už v marci 2022 kvôli afázii, chorobe, ktorá ovplyvňuje schopnosť hovoriť a porozumieť reči. Hercova rodina informovala, že jeho stav sa odvtedy zhoršil.

„Aj keď je to bolestivé, je úľava mať konečne v rukách jasnú diagnózu. Frontotemporálna demencia je krutá choroba, o ktorej mnohí z nás počuli, a môže postihnúť každého. Neexistuje na ňu dnes žiadny liek. To je realita, ktorá sa v nasledujúcich rokoch, ako dúfame, zmení,“ stojí vo vyhlásení rodiny podpísanom Willisovou ženou Emmou, bývalou manželkou a herečkou Demi Mooreovou a hercovými piatimi deťmi.

Kariéru Brucea Willisa ukončili zdravotné problémy! Čo je to afázia, ktorou trpí? 

AFTD na svojom webe frontotemporálnu demenciu popisuje ako typ demencie, ktorý je najčastejším typom demencie u ľudí mladších ako šesťdesiat rokov.
„Kým termín ‚demencia’ je najčastejšie spájaný so stratou pamäte, frontotemporálna demencia (FTD) je iná: oveľa pravdepodobnejšie ovplyvní osobnosť postihnutého, správanie, jazyk i pohyb, práve kvôli častiam mozgu, ktoré postihuje: čelný a spánkový lalok,“ píše sa na webu AFTD.

Ľudia diagnostikovaní s týmto typom demencie majú podľa asociácie priemernú dobu dožitia sedem až trinásť rokov.

Vracia sa Pulp Fiction a jeho slávne hlášky

Bruce Willis má veľké množstvo oddaných fanúšikov po celom svete a filmy, v ktorých sa objavil, zarobili dohromady po celom svete vyše päť miliárd dolárov. Za svoju kariéru získal jeden Zlatý glóbus a dve ceny Emmy, má svoju hviezdu na hollywoodskom chodníku slávy.