Manželky gangstrov, vrahyne aj trávičky, to sú kriminálničky z 20. storočia

1879
Gertrude "Billie" Murphy (22), podozrivá z vraždy Michaela Stopeca. Ženatý Stopec a ďalší podozrivý Henry Guardini usilovali o ženinu priazeň. Murphy sa nakoniec rozhodla opustiť Guardiniho a zostať so Stopecom. V júli 1927 bol Stopec nájdený mŕtvy v hotelovom apartmáne po zásahu strelnou zbraňou.

V nasledujúcej fotkách sa môžete presvedčiť o tom, že pohľadná tvár mnohokrát klame, a skutočnosť, že je niekto „nežného pohlavia“, ešte neznamená, že vás nemôže chladnokrvne odprasknúť.

Pozrite sa na niektoré zo žien, ktoré boli na začiatku 20. storočia obvinené zo zločinu alebo ako známe kriminálnikov proti niekomu svedčili.


Peter Gusenberg bol jednou z obetí valentínskeho masakru, ktorého strojcom bol v roku 1929 Al Capone. Počas vyšetrovania bola vypočúvaná aj jeho manželka Myrtle, ktorá poprela, že by o manželových aktivitách čokoľvek vedela.
Pauline Plotka (25) zastrelila v roku 1918 svojho priateľa Antona Jindru. Stalo sa tak po tom, čo jej muž povedal, že si ju nevezme. Aby sa vyhla spravodlivosti, po svojom čine užila dávku ópia. Droga ju ale nezabila, a tak sa nervovo zrútená Plotka ocitla pred súdom. Tu bola 27. júna 1918 zbavená viny. Porota uznala, že žena nekonala so zámerom mužovi ublížiť, ale z náhleho citového rozrušenia sa tak stalo.
Mae Blalock bola priateľkou gangstra Basila „Sovy“ Bangharta, od ktorého si vzala časť ukradnutých peňazí. Polícia ju zatkla vo februári 1934.
Emeline Poshil (51) a Bernice Sheppard (25) zobrali policajti za to, že viedli nelegálne stávky pre ženy.
Na Johna Dillingera FBI nakoniec nasadila rumunskú imigrantku Annu Sage, ktorá v Chicagu prevádzkovala nelegálny bordel. Aj po dolapení zločinca a jeho zabití, ale Anna stále musela bojovať za to, aby mohla v Spojených štátoch zostať.
Evelyn „Billie“ Frechette (27) bola 9. apríla 1934 zadržaná za to, že pri sebe skrývala utečeného zločinca, priateľa Johna Dillingera. Za mrežami strávila dva roky.
Frances Birch (32) bola jedným zo svedkov v procese s Guyom M. Tallmadge, ktorý zavraždil svoju ženu. Birch udržiavala s mužom milenecký pomer a chcela, aby sa so svojou ženou rozviedol. Ten ju ale namiesto toho zastrelil. „Vôbec nechápem, prečo to urobil,“ vypovedala na súde Birch.
Edna Roma bola manželkou majiteľa hotela Roma Inn Josepha Rómami. Spoločne s ostatnými gangstrami bola v júli 1930 zadržaná, keď polícia našla sklad s liehovinami v hodnote 30 tisíc dolárov.
Polícia odváža jedného muža a tri ženy, ktorí boli 17. októbra 1937 chytení počas razie v Rialto Theatre. Celkom strážnici zatkli dvadsať dva žien a desať mužov. Všetci boli prepustení po zaplatení kaucie v hodnote 125 dolárov.
24. apríla 1924 sa asistentka štátneho zastupiteľstva Wanda Stopa vydala do domu manželov Smithových. Jej zámerom bolo zastreliť muža, s ktorým mala už dlhšiu dobu pomer. Na mieste ale našla iba jeho manželku Genevive. Keď vystrelila, guľka namiesto ženy smrteľne zasiahla správcu domu. Wanda následne utiekla do Detroitu, kde sa v hotelovej izbe otrávila arzénom.
Grace Druggan (26) bola za prohibície manželkou pivného baróna Terryho Druggana. Po rozvode sa s mužom súdila o opatrovníctvo trojročného syna Terrence. Podľa dohody mala chlapca každý víkend dávať otcovi. Grace ale toto ustanovenie odmietala dodržať, a tak sa znovu objavila pred súdom. O päť rokov neskôr spáchala samovraždu skokom do vody.
Zlodejky Jean Buttick (15) a Anna Varich (16) boli chytené priamo pri čine. 20. marca 1927 ich polícia pristihla pri vlámaní do bungalovu, odkiaľ si chceli odnes korisť v podobe šperkov a oblečenia. Na svedomí mali zrejme aj niekoľko ďalších lúpačiek, ku ktorým v okolí došlo počas dvoch týždňov.
7. októbra 1923 vošla ukrajinská učiteľka Emily Strutynsky do kostola a vytiahla zbraň na reverenda Basila Stetsuka. Neskôr sa nechala počuť, že duchovného musela zabiť, pretože nebol dobrým vodcom Ukrajincov. Pred Stetsukou pôsobil v kostole jej manžel Nicholas, ktorý bol preložený na iné miesto. Emily mala ísť pôvodne s ním, ale namiesto toho zostala doma a plánovala vraždu. Štyri roky potom strávila v štátnej psychiatrickej liečebni. 9. júla 1927 utiekla a zabila sa skokom do rieky.
Jack Lawrence sedel za lúpež a čakal ho súd za vraždu policajta. Do väzenia mu niekto prepašoval zbraň, s ktorou 22. júna 1932 zastrelil strážneho a nakoniec aj seba. Podozrivými sa ihneď stali jeho manželka Olive a jej sestra Della Broderick (na fotografii). Olive bola na návšteve v deň, keď došlo k streľbe. Della Broderick navštívila muža niekoľko dní predtým aj s košíkom ovocia, v ktorom pravdepodobne skrývala pištoľ.
Kriminalisti sa celý čas pritom domnievali, že Klimek nevraždila sama. Obvinená bola aj jej sesternica (naľavo) Nellie Stermer-Koulik. Tá bola ale nakoniec prepustená za slobodu.
Tillie Klimek (50) otrávila svojho tretieho manžela Franka Kupczyka a rovnakým spôsobom sa pokúsila zabiť aj štvrtého manžela Josepha Klimek. 31. marca 1923 bola odsúdená na doživotie. Rozsiahle vyšetrovanie objavilo stopy arzénu tiež v exhumovaných telách jej dvoch bývalých manželov. Okrem toho sa zistilo, že aj niekoľko ďalších ľudí zo ženinho okolia zomrelo alebo závažne ochorelo. Odhaduje sa, že obeťou arzénového vyčíňania bolo celkom dvadsať, z toho štrnásť mŕtvych. Žena si kvôli tomu vyslúžila prezývku Poison Widow.
Gertrude „Billie“ Murphy (22), podozrivá z vraždy Michaela Stopeca. Ženatý Stopec a ďalší podozrivý Henry Guardini usilovali o ženinu priazeň. Murphy sa nakoniec rozhodla opustiť Guardiniho a zostať so Stopecom. V júli 1927 bol Stopec nájdený mŕtvy v hotelovom apartmáne po zásahu strelnou zbraňou.

Najväčšie vrahyne dvadsiateho storočia, zoznámte sa