Miliardový podvod! Saudská princezná naletela podvodníkom z ostrova Bali

1181

Pri nevydarenej investícii do turistických rezortov na indonézskom ostrove Bali prišla saudská princezná Lulva Bint Fajsal Saudovia v prepočte o takmer 35 miliónov eur. Podvodníci na ňu nepreviedli pozemky, za ktoré zaplatila. Polícia jedného z nich zatkla, uviedla dnes agentúra DPA.

„Odhaduje sa, že prišla o asi 512 miliárd indonézskych rupií (35 miliónov eur),“ povedal šéf kriminálnej polície Ferdy Sambo. Dodal, že princezná a jej právny tím podvod ohlásili už v máji minulého roka a zároveň podali žalobu na dve osoby, ktoré podvod zosnoval. Polícia v utorok jedného podozrivého zatkla, po druhom doteraz pátra.

Podvodníčka, ktorá Oblafla aj Billa Gatesa! Vydávala za miliardársku dedičku a užívala si to

Princezná dvojici poslala stámilióny rupií, aby zakúpila pozemky a na nich postavila dva vilovej rezorty v okrese Gianyar na juhu dovolenkového ostrova Bali. Podľa verejného odhadca však pozemky nemali ani desatinou hodnotu oproti tomu, akú podvodníci uvádzali. Ich majitelia ich navyše na princeznú nepreviedli, ani keď od nej dostali peniaze. Celý projekt zostal nedokončený.

Podvodníka, ktorý spreneveril statisíce chytili v Španielsku po 15 rokoch!

Princezná Lulva je dcérou v poradí tretieho saudského kráľa Fajsala, ktorého v roku 1975 zavraždil jeho synovec. Je považovaná za jednu z najvýznačnejších žien v rámci saudskej kráľovskej rodiny.