Popravili vraha exmanželky a jej milenca, dostal smrtiacu injekciu. Jeho deti prosili „Nerobte z nás siroty“

860

Američan Donnie Cleveland Lance (†65) v roku 1997 zavraždil svoju exmanželku Sabrinu Joy Lanceovú a jej nového priateľa Dwighta Wooda Juniora. Za dvojnásobnú vraždu dostal trest smrti a ten bol v stredu vykonaný. Lance čakal na popravu dlhých dvadsať rokov. Popravený bol smrtiacou injekciou, a to aj napriek tomu, že jeho deti žiadali americké úrady o milosť.

Lance si pred smrťou neželal predniesť posledné reč, odmietol modlitbu a ako posledné jedlo si rozkázal dva hamburgery, hranolky, cibuľové krúžky a sódu. Stal sa päťdesiatymtretím popraveným väzňom v americkom štáte Georgia, ktorý dostal smrtiacu injekciu. Na exekúciu čakal dvadsať rokov.

Trest smrti dostal Lance za vraždu svojej exmanželky Sabriny Joy Lanceovej a jej nového milenca Dwighta Butch Wooda Juniora. Začiatkom novembra v roku 1997 mal so zbraňou v ruke vtrhnúť to domu Wooda a dvakrát ho streliť. Svoju exmanželku ubil na smrť.

Prvá poprava tohto roku! Muž, ktorý zastrelil svoju ženu má to už za sebou

Polícii sa ho podľa informácií britského denníka Daily Mirror podarilo usvedčiť vďaka odtlačkom jeho topánok, ktoré zanechal pri dverách domu. Navyše policajt videl Lancevo vozidlo blízko Woodovho domu. K výsluchu sa dostavil aj otec Sabriny, ktorý uviedol, že Lance osudného večera volal k nemu domov a chcel s ňou hovoriť. Ona tam však nebola.

Na súde mužovi nepomohli ani informácie o tom, že svoju manželku dlhodobo týral, a to počas ich manželstva aj po ňom. Lance mal Sabrinu mlátiť päsťami, opaskom, vyhrážať sa jej zbraňou, a dokonca sa mal dopustiť únosu. Predvolaní svedkovia uviedli, že Sabrine sa niekoľkokrát vyhrážal smrťou, ak sa s ním pokúsi rozviesť.

Počas pobytu v cele smrti Lance zostal v kontakte so svojimi dvoma deťmi, ktoré žiadali americké úrady o zrušenie rozsudku. „Strávili sme naše životy s tou obrovskou prázdnotou v našich srdciach, ale aspoň máme nášho otca. Je absolútne nemožné si predstaviť, že by to mohlo byť horšie,“ napísali vrahovej deti v liste určenému odvolacej komisii.

Byť v stredoveku katom nebolo moc veľké terno

Spoločne s Lanceovým právnikom bojovali za milosť do poslednej chvíle. Odsúdencova poprava sa dokonca zdržala o dve hodiny kvôli tomu, že jeho právnik na poslednú chvíľu žiadal súd o opätovnom prerokovaní jeho prípadu. Ovšem márne. Šesťdesiatpäťročný Lance bol popravený v stredu vo večerných hodinách vo väznici v americkom meste Jackson v štáte Georgia.

„Dnes večer bol náš otec zavraždený naším súdnym systémom. Čo je pokrivené. 9. novembra roku 1997 bola naša mama zavraždená. Ako ich deti, sme zničené. Obaja naše rodičia boli zavraždení. Prechádzame si peklom znova a znova,“ napísala odsúdencova dcéra Lance Stephanie na sociálnu sieť Facebook. „Všetko, čo môžem povedať, je, že je na lepšom mieste, už žiadne mreže, žiadne ľadové sprchy, ľadové izby, samotky, nič z toho. Prežil si vo väzení peklo,“ dodala.

Včera popravili sériového vraha žien, Robert Joseph Longa