Nemeckom otriasa prípad vraždy mladej študentky medicíny vo Freiburgu. Devätnásťročná Maria zomrela, keď išla z večierku. Polícia konečne dopadla vraha. Je ním sedemnásťročný utečenec z Afganistanu.
Študentka lekárskej fakulty Maria L. si svoje posledne chvíle v živote užívala na univerzitnej party vo Freiburgu. S kamarátkou sa fotila vo fotobunke a smiala sa. Sú to posledné zábery mladej študentky.

Druhý deň po večierku ale prišla tragická správa. Telo znásilnenej a zavraždenej študentky našiel okoloidúci 16. októbra 2016 na brehu rieky Dreisam.

Polícii trvalo dlhých šesť týždňov, než vraha konečne dopadla. Hneď 68 vyšetrovateľov vypočulo asi 1400 ľudí. Až o tomto víkende zistili, že dievča, ktorá sa domov vracala na bicykli, prepadol sedemnásťročný afganský utečenec.

K jeho dolapeniu pomohlo, že mladík mal nápadný účes, teda dlhé vlasy. Na identifikáciu vraha pomohla takisto aj šatka, ktorá sa našla blízko miesta činu, a bolo na ňom DNA mladého Afganca.

Nie je jasné, či vrah trestný čin plánoval alebo bola študentka náhodnou obeťou. Dievča bola dcérou právnika z Európskej komisie.