Šesťdesiatštyri ročný Američan menom Bob sa pošmykol o minuloročnom Silvestri na ľade. Neschopný pohybu zostal dvadsať hodín ležať na ľade. Život mu zachránila sučka Kelsey, ktorá ho zahrievala a svojím vytím nakoniec privolala pomoc.

Bolo okolo pol jedenástej večer, keď sa muž z Michiganského Petoskey vypravil von pre drevo. Na krátku pochôdzku sa vypravil len v papučiach a tričku. Na ľade ale pošmykol a po zranení krku zostal ležať.„Volal som o pomoc, ale bola noc a môj najbližší sused býval odo mňa cez štyristo metrov. Ráno som už nemal hlas. Kelsey bola po celý čas vedľa mňa a vyla. Zahrievala ma, olizovala a udržiavala ma bdelého,“ rozpráva Bob.

Po devätnástich hodinách vo viac ako -4 °C stratil vedomie. Sučka ale stále neprestávala štekať a zavýjať. Nakoniec privolala suseda Ricka, ktorý zavolal záchranku. Po prijatí do nemocnice boli lekári prekvapení, že telo podchladeného muža nejaví žiadne vážnejšie známky omrzlín. Horšie to bolo s poranením krčných stavcov. Bob bol pred operáciou vopred varovaný, že pravdepodobne už nebude nikdy chodiť. Už ráno po zákroku ale hýbal rukami a nohami.

Kelsey si šla do jeho domu vyzdvihnúť dcéra Jenny. Psíka našla ležať v oblečení pánka, ktoré pozbierala po dome. „Je to ten najmilší pes. Vždy sme si o nej mysleli, že je múdra a teraz nám to len potvrdila,“ nechala sa počuť.

Fenku potom vzala do nemocnice, kde prebehlo šťastné znovu stretnutie dvojice.