Muž prežil tri týždne v mrazivej divočine, pri požiari prišiel aj o psa

396

Na Aljaške zachránili muža, ktorý po požiari svojej chaty prežil v divočine a mraze viac ako tri týždne. S odvolaním sa na miestnu políciu o prípade informovala televízia CNN.

Tridsaťročný Tyson Steele, pôvodom z amerického štátu Utah, žil na samote asi 30 kilometrov od najbližšej osady. Z horiacej chaty a jej trosiek sa mu podarilo zachrániť nejaké konzervy a arašidové maslo. Spočítal si, že má dosť jedla na mesiac, ak zje dve konzervy denne.

Mnoho jedla sa vplyvom žiaru otvorilo a napáchol dymom z požiaru. „Chutí to ako môj domov, len horiace,“ povedal CNN. Pred vetrom a mrazom si postavil úkryt. Pri požiari prišiel o väčšinu majetku aj o mobilný telefón, stratil aj svojho psa.

„Volal sa Phil. Bol to najlepší pes na svete,“ povedal Steele podľa denníka The Daily Mail. Do snehu muž napísal veľkými písmenami SOS. Nápisu si potom všimla posádka policajného vrtuľníka, ktorý prelietaval v blízkosti.

Steele povedal, že keby ho nezachránili, bol odhodlaný sa v najbližších dňoch vydať na nebezpečnú cestu neprístupným terénom do civilizácie. Vďaka posádke vrtuľníka sa však onedlho mohol osprchovať a najesť sa v reťazci rýchleho občerstvenia.

Teraz plánuje, že sa vráti domov do Salt Lake City, kde žijú jeho príbuzní. „Majú psa,“ povedal policajtom.

V Chorvátsku zmizlo pri búrke na mori 6 českých detí!