Muž sa pri dopravnej kontrole zastrelil brokovnicou. V kufri mal telo mŕtvej ženy

619

Muž z amerického Massachusetts bol policajtmi zastavený pri dopravnej kontrolou. Pri tej sa zastrelil brokovnicou. Policajti neskôr v jeho kufri našli telo mŕtvej ženy.

Gyrth Rutan (34) údajne neriadil podľa predpisov. Práve preto ho polícia zastavila. Rutan sa ale zľakol a rozhodol sa konať, pretože vedel, čo vezie v kufri. Počas prehliadky sa zastrelil brokovnicou, ktorú mal v aute.

V kufri jeho auta bolo nájdené telo dvadsaťosemročnej Maddilyn Burgess. Polícia si zatiaľ nie je istá, akú spojitosť má táto žena s Gyrthem. Podľa dostupných informácií nebola zabitá v štáte Massachusetts. Coroner zatiaľ povedal len to, že zomrela na následky poranenia tupým predmetom.

Gyrth Rutan má podľa kanála NECN dcéru a žil v meste Sturbridge. Polícia dorazila k nemu domov a našla niečo, čo by sa dalo nazvať miestom činu, ale nepovedala nič upresňujúceho.

„Nie je jasné, prečo Rutan išiel do Mainu, ale má tam rodinu a podľa jeho Facebooku to vyzerá, že vyrastal v Brewery,“ povedal hovorca Steve McCausland.

Rutan pred nejakým časom navštívil tridsaťosemročného priateľa v Maine. Ten povedal médiám, že nechce byť menovaný, a uviedol, že Gyrth nevyzeral vôbec dobre.

„Hovoril veľa o problémoch s peniazmi, s prácou a s jeho poslednou priateľkou. Prišiel pred pár dňami a chcel ísť kempovať, ale nakoniec sa nezdržal,“ uviedol.
„Bral dobré peniaze. Pracoval ako inštalatér v ťažkom priemysle. Nezmieňoval sa o tom, že by chcel niekoho zraniť,“ zakončil priateľ.