Muža vydieral jeho jedenásťročný syn. „Hackol“ sa mu do počítača

684

Na sieti čaká neopatrného človeka množstvo nástrah. Hrozba ale môže niekedy prísť z miesta, z ktorého to čakáte najmenej. Napríklad z izbičky vášho maloletého syna.

Pre Rajiv Kumara z indického Ghaziabad nezačal tento rok príjemne. Niekto mu začal posielať e-maily, v ktorých tvrdil, že sa mu napichol do počítača a nechá na verejnosť uniknúť jeho chúlostivé fotky, ak nedostane výkupné v hodnote jedného milióna rupií (cca 8 tisíc eur). Tajomní páchatelia mu tiež hrozili smrťou celej rodiny.

Španieli rozbili svetovú sieť kyberzločinov

Muž podobné vyhrážky sprvu nebral vážne, ale útočníci sa mu následne aj nabúrali do mobilu. Kumara najviac vydesilo, že vedeli o každom kroku, ktorý on alebo členovia jeho rodiny doma urobili. Kontaktoval políciu, ktorá cez IP adresu začala pátrať, kto sa za výhražnými správami skrýva. Dospela k veľmi prekvapivému zisteniu. IP adresa páchateľa sa totiž zhodovala s adresou vydieraného muža.

Piráti nielen z Karibiku.  Hackeri ukradli snímku pred premiérou a chcú výkupné

K činu sa nakoniec priznal jedenásťročný syn, ktorý sa o kyberzločinu dozvedel vďaka videám a tutoriálom na YouTube. Ťažko povedať, prečo sa získané vedomosti rozhodol použiť proti vlastnej rodine.