Sviatky sú časom rozjímania, kedy by k sebe mali mať ľudia bližšie. Aj učiteľka jogy Tricia McCauleyová (+46) z amerického Washingtonu chcela na Vianoce v roku 2016 urobiť dobrý skutok. Bezdomovec Duane Johnson (27) sa jej ale za ochotu odmenil brutálnym útokom.

Tricia bola vášnivou športovkyňou, dobrú kondíciu si udržiavala cvičením jogy. Túžila po kariére herečky. Podarilo sa jej zahrať si v niekoľkých divadelných hrách a snívala o tom, že prerazí v televízii. V osudný deň mierila na vianočný večierok k svojmu kamarátovi. Na krku mala elegantnú hodvábnu šatku. Cestou si všimla Duane Johnsona, ktorý na ňu mával. Nahovoril jej, že nutne potrebuje zviezť do centra mesta. Pretože mrzlo a navyše boli Vianoce, Tricia ho neodmietla. To bola nielen najväčšou, ale aj poslednou, chybou v jej živote …

 Telo ukryl pod  dekou 

Keď Tricia nedorazila na vianočnu párty, nikto sa najprv príliš neznepokojoval. Priatelia si mysleli, že skrátka zmenila plány. Potom sa ale ukázalo, že sa s ňou nedá nijako spojiť. Podľa rodiny sa Tricia na večierok tešila a odišla aj s maškrtami, ktorými sa plánovala na párty blysnúť. Policajti po nej začali pátrať a vzápätí sa ukázalo, že jej auto riadi muž čiernej pleti. Keď ho vypátrali v jednom zo squat, našli neďaleko zaparkované aj Triciino auto. V ňom bolo ukryté aj telo nebohej učiteľky jogy. Ktosi ju znásilnil, uškrtil vlastnou šatkou, potom napchal do priestoru medzi predné a zadné sedadlá a prehodil dekou. Vianočný vražda šokovala obyvateľov amerického hlavného mesta.

 Súlož vedľa  mŕtvoly 

Znechutenie verejnosti sa znásobilo, keď sa policajtom ozvala prostitútka a vypovedala, že do rovnakého auta ju na Boží hod pozval Duane Johnson. Platené milostné hrátky sa odohrali výhradne na predných sedadlách. O tom, že vzadu leží pod dekou mŕtvola, nemala ľahká deva podľa svojich slov ani poňatia.

Migrant z Líbie obvinený zo znásilnenia školáčky na súde žiadal čokoládu! Hrá si na šialenca?

 Vrah si  vymýšľal 

Duane Johnson pripustil, že ho na Boží hod Tricia zviezla. Rozhodne ale odmietal, že by jej ublížil. V jeho verziu udalostí mu Tricia sama ponúkla sex, potom mu oznámila, že trpí depresiami a plánuje spáchať samovraždu. Potom si vraj vyrobila zo šatke slučku a obesila sa. Ešte pred tým mu však povedala, že si môže vziať jej peniaze, kreditné karty aj auto, keď sú tie Vianoce a on to všetko potrebuje. Na otázku, prečo jazdil po meste s mŕtvolou, odpovedal, že si najprv myslel, že Tricia spí. Potom vraj dostal strach, že by mu nikto neveril. A v tom sa nemýlil! Bizarné historke súd neuveril. Pri rekonštrukcii navyše forenznej odborníci preukázali, že v aute by sa Tricia ani obesiť nemohla. Naopak na tele Duan Johnsona sa našli škrabance, ktoré dokazovali, že sa žena svojmu vrahovi bránila. Príliš mu nepomohol ani jeho tučný trestný register. Nakoniec bol odsúdený na tridsať rokov väzenia.

Vrahove posledné slová pred popravou. Zavraždil muža a jeho manželku znásilnil