Slovenská polícia v stredu večer zasahovala vo Vydranoch, tridsaťročný muž tam nahý pobehoval po ulici, a na autá kameňom škriabal jediné slovo – anglické help, teda pomoc. Kameň hodil aj jednému z domov do okna. Napriek všetkému úsiliu záchranárov zomrel pri prevoze do nemocnice.

Obyvateľov obce Vydrany, ktoré sa nachádza blízko Dunajskej Stredy, okolo pol desiatej večer vyrušil rámus na ulici. Podľa informácií Televízia Joj tridsaťročný muž pobehoval po ulici a kameňom rozbíjal autá.

Na ich kapoty navyše škriabal anglické slovo help, čo znamená pomoc. „Help, že pomoc, to je anglicky. Úplne nahý človek začal búchať do auta a jeho mama ho ťahala, tak ju začal biť,“ uviedla svedkyňa pre televíziu JOJ.

Už 11-ročné deti berú drogy, Rusku sa v boji s drogami nedarí

Slovo help mal muž napísať až na deväť áut. Kameňom rozbil aj okno rodinného domu. „Dva veľké kamene preleteli cez to sklo. Pravdepodobne mal v sebe nejaké drogy. Videli sme, že nám skáče po aute. Potom si tú ľahol nahý. Kameňmi vyložil help. To vlastne napísal na každej jedno auto. Potom utekal zničiť ďalšie autá,“ opísala desaťminútové vyčíňanie muža ďalšie svedkyňa.

Podľa informácií televízie Joj to nebol prvý incident. Pred rokom mal muž napadnúť susedku, druhý deň si však nič nepamätal. „Keď nemá v sebe drogy, tak je kľudný, dobrý chlapec bol stále,“ uviedla susedka.

Obľúbený kňaz čelí trestnému stíhaniu kvôli drogám. Farníci ho bránia, „nikdy sme nemali tak skvelého farára“

Muž bol po príchode záchranárov naložený do sanitky, zomrel však pri prevoze do nemocnice. „Napriek maximálnemu úsiliu sa muža nepodarilo zachrániť a zomrel v ambulancii záchrannej služby,“ uviedla hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová.

Prípadom sa teraz zaoberá inšpekcia ministerstva vnútra. „Za účelom objektívneho zistenia všetkých faktov pribral vyšetrovateľ aj znalcov z niekoľkých odborov. Vzhľadom na počiatočné štádium vyšetrovania nie je možné poskytnúť žiadne ďalšie informácie, „uviedla hovorkyňa ministerstva vnútra SR Petra Frieseová.