Mexičan Juan Pedro Franco váži 595 kilogramov. V súčasnosti zrejme najťažší človek na svete podstúpil úspešnú operáciu, pri ktorej mu bola odobraná veľká časť žalúdka. To mu má pomôcť schudnúť.
    „Operáciou sme takmer úplne odstránili žalúdok. Teraz čakáme, ako telo na túto zmenu zareaguje, a dúfame, že všetko bude v poriadku,“ povedal na tlačovej konferencii chirurg José Antonio Castaneda, ktorý zákrok vykonal.

Lekár spresnil, že Francovi boli chirurgicky odstránenou tri štvrtiny orgánu, aby sa extrémne tlstému mužovi znížil príjem potravy.
    „Dúfame, že v nasledujúcich troch mesiacoch stratí 40 až 50 percent svojej hmotnosti,“ povedal ďalej chirurg. Dodal, že na november je plánovaná druhá operácia, ktorej cieľom bude rozdeliť žalúdok a upraviť čreva.

Avšak úspech oboch operácií bude závisieť na Francovej sebadisciplíne a vôli riadiť sa psychologickým a výživovým programom, upozornil Castaneda.
    Mexický tlsťoch pred terajšou operáciou už dokázal vďaka špeciálnej liečbe zhodiť 175 kilogramov, uviedla agentúra AFP. Jeho krajan Manuel Uribe bol podľa Guinnessovej knihy rekordov v roku 2007 najhmotnejším človekom na svete s 597 kilogramami. Vlani v máji zomrel.