Nemecko: Sučka rodézskeho ridgebacka vrhla 17 šteniatok, všetky prežili

697

Majiteľka sučky Ramona Wegemannová povedala, že bola nadšená, ale aj dosť unavená, keďže asi štyri týždne kŕmila šteniatka z fľaše a poriadne sa nevyspala.

„Keď som skončila s kŕmením posledného, prvé bolo zasa hladné,“ uviedla. Jej sučka Etana priviedla na svet osem sučiek a deväť psíkov. Stalo sa to 28. mája v Ebereschenhofe neďaleko Berlína.

Najmenej päťkrát denne ich Wegemannová kŕmila z fľaše, pretože ich matka taký veľký dopyt nemohla zvládnuť..

Zvyčajne pri takom veľkom vrhu niekoľko šteniatok počas prvého týždňa uhynie. „Ale naše šteniatka všetky prežili. Je to neuveriteľné a nádherné,“ uviedla ich 32-ročná šťastná majiteľka.

Jej sučka priviedla na svet šteniatka po druhý raz. Pri prvom vrhu ich mala osem, čo pre rodézskeho ridgebacka nie je nič výnimočné, dodala Wegemannová.

Ruská fotografka sa vzdala úspešnej kariéry a na samote sa stará o choré zvieratá

„Všetky sa narodili prirodzene, cisársky rez nebol potrebný. Pôrod trval 26 hodín,“ pokračovala. Pri starostlivosti o ne však potrebovala pomoc. Na čas obetovala svoju prácu nezávislého psychiatra zvierat a manžel si zobral toľko voľna, koľko sa dalo. Aj Wegemannovcom sa však jednotlivé šteniatka pletú.

Sučky dostali mená Bahati, Binta, Bahja, Bašima, Batúli, Binki, Bora, Bisa a psíci Bákir, Banjoku, Bilej, Bruk, Bundu, Bajo, Bukekajo, Biton a Bulus. Majiteľka im všetkým dala africké mená, pretože rodézsky ridgeback je pôvodom africký pes.

Keď na šteniatka hovoríte ako na malé deti, im sa to páči, tvrdia vedci

Teraz plánuje dať väčšinu šteniatok ponúknuť iným záujemcom. Pýta za ne po 1000 eur, lebo iba výdavky na veterinára, očkovanie, potravu a povinné doklady ju stáli 800 eur, povedala. Rada by ich dala rodinám s deťmi, nie chovateľom.