Na tento zážitok ťažiari z ropnej plošiny uprostred thajského mora len tak nezabudnú. V piatok k nim na plošinu doplávala úplne vyčerpaná a zúfalá sučka. Nikto nevie, odkiaľ sa vzala, pretože najbližšia pevnina je skoro 220 kilometrov ďaleko. Jeden zo záchrancov si chce nájdeného Plaváčika nechať.

Vyčerpaná a vystrašená sučka priplávala k plošine a chytila ​​sa hrdzavého potrubia. Vŕtačov ju potom pomocou lana vytiahli na plošinu. Po žrádlo a vode sa sučka vrhla ako divá. Robotníci pre ňu pripravili koterec a tam strávila ďalšie dva dni. V nedeľu ju s pomocou žeriavu presunuli na tanker, ktorý preplával okolo smerom k pevnine. Potom chlpáča vzali k veterinárovi a našťastie sa zdá byť v poriadku.

Ťažiar Khon Vitisak, ktorý má na záchrane psieho života najväčší podiel, sa nechal počuť, že ak sa k zvieraťu nikto neprihlási, rád sa ho ujme. „Všimli sme si, ako pláva k našej plošine asi 220 kilometrov od pobrežia. Našťastie bolo more pokojné. Videli sme len hlavičku vo vode, keby boli vlny o niečo väčšie, možno by sme si ju ani nevšimli, „opísal robotník šťastný nález.

Podľa jeho slov bola sučka tak vyčerpaná, že sa počas záchranných prác nezmohla ani na žiadne štekanie. „Keď sme ju vzali na palubu, bola na dne a totálne vyčerpaná z dlhého pobytu vo vode a trpela dehydratáciou. Keď sme jej dali napiť a doplnili jej minerály, jej stav sa okamžite zlepšil. Začala normálne posedávať a chodiť, „dodal Vitisak.

Psík je v súčasnej dobe v záchrannej stanici a podľa ošetrovateľov už je v dobrej kondícii. Ponúkajú sa dve vysvetlenia jeho plavby – buď si šiel zaplávať a následne ho od pobrežia odniesli vlny, alebo sa stratil z nejakej lode. Môžeme hovoriť o zázraku, že dobrodružnú plavbu prežil. „Všetci, ktorí psíka pomohli zachrániť z vody, odviedli skvelú prácu,“ odkázali s vďakou ošetrovatelia chlapom z ropnej plošiny.

VIDEO: Muž ktorý dáva šancu starým zvieratám, tým, že ich adoptuje!

 

Odvážne zvieratá zachraňujú ľudské životy