„Nikto ma nemá rád!“ plakal týraný Arthur (†6)! Otec s priateľkou ho potom ubili na smrť

1104

Video, zachytené kamerovým systémom, ukazuje vychudnutého chlapčeka v špinavom pyžame, ako sa pod perinou zvíja v bolestiach. Znepokojivé zábery boli v utorok 23. novembra premietnuté porotcom na súde v Coventry. Obvinenými zo zabitia šesťročného Arthura sú otec Thomas Hughes (29) a jeho partnerka Emma Tustinová (32). K incidentu malo dôjsť v ich dome v anglickom Solihulle vo West Midlands.

Na desivom videu, ktoré bolo natočené len o niekoľko hodín skôr 16. júna, možno vidieť, ako sa zoslabnutý chlapec snaží postaviť na nohy, ale ihneď sa zosunie na podlahu obývačky. Arthur ešte štyrikrát vykríkne: „Nikto ma nemá rád!“, keď sa snaží doplaziť na druhú stranu miestnosti. Trvá mu viac ako dve celé minúty, kým je schopný znovu vstať a prejsť vzdialenosť asi dvoch metrov k dverám vedúcim do inej miestnosti.

Na zvukovom zázname, ktoré spolu s videom polícia na súde zverejnila, je tiež počuť, ako malý Arthur neustále opakuje: „Nikto mi nechce dať jesť!“. Na súde ďalej zaznelo, že chlapček utrpel nenávratné poranenie mozgu potom, čo bol vystavený krutému zaobchádzaniu. Okrem nedostatku jedla mu násilníci odopierali aj spánok. Podľa denníka Daily Mail Hughes a Tustinová obvinenia popierajú.

Otec mal biť deti opaskom s rozžeravenou prackou a dcéru nútil k análnemu sexu!

Ako dôkazný materiál právnici použili aj hlasové správy odoslané zo ženinho telefónu. Tustinová spoluobvinenému často zasielala záznam Arthurovho plaču s textom: „Zase začal.“ alebo „Stále ide.“ Obžaloba uviedla, že si pár počas troch mesiacov vymenil viac ako 200 podobných správ. V niektorých z nich možno počuť, ako Arthur volá svojho strýka a babičku.

Zdravotná sestra sa predviedla neuveriteľnou krutosťou na detskom oddelení

Počas súdneho státia bol porotcom prehraný aj záznam z priemyselnej kamery, na ktorom sa Arthur snaží pohnúť prikrývkou po tom, čo bol nútený spať na zemi v obývacej izbe už piaty deň po sebe. V posledných hodinách svojho života bol taký zoslabený a krehký, že sotva zdvihol perinu. Školák mal zomrieť na následky vážnych poranení, ktoré mu spôsobila Tustinová, keď mu opakovane udrela hlavou o tvrdý povrch. Malý Arthur bol 16. júna prevezený do birminghamskej detskej nemocnice, ale už nasledujúci deň zraneniam podľahol.

Adoptívni rodičia utýrali šestnásťročné dievča na smrť!

Arthur sa presťahoval do starostlivosti svojho otca po tom, čo bola jeho matka Olivia Labinjo-Halcrowová vo februári 2019 obvinená z vraždy svojho partnera. Hughes sa s matkou štyroch detí Tustinovou zoznámil na internete predtým, než sa pár s Arthurom presťahoval do jej domu blízko Solihullu vo West Midlands. Súd počul, že dva mesiace pred Arthurovou smrťou boli do domu privolaní sociálni pracovníci po tom, čo jeho babička vyjadrila obavy z modrín na chrbte. Úrady však žiadne ďalšie kroky nepodnikli.