Nie je to však zďaleka prvýkrát, čo v zákonodarnom zbore severskej krajiny načapali politika pri love pokemonov, upozornil britský denník The Guardian.
Že je premiérka Solbergová veľkou fanúšičkou hry, ktorá v lete pobláznila milióny ľudí po celom svete, nie je žiadnou novinkou. V auguste sa na lov pokémonov vydala napríklad aj v Bratislave, kde rokovala so svojím náprotivkom Robertom Ficom.
Päťdesiatpäťročná konzervatívna politička svoju záľubu vtedy obhajovala v televízii tým, že naháňanie virtuálnych postavičiek si občas vyžiada aj desaťkilometrovú prechádzku.
Hre prepadli aj ďalší členovia parlamentu
Okrem Solbergovej je známou fanúšičkou hry v nórskom parlamente tiež predsedníčka Liberálnej strany Venstre, ktorá podporuje Solbergovej vládu, Trine Skei Grandeová. Médiá ju v auguste pristihli pri lovení pokemonov počas rokovaní o národnej bezpečnosti.
Kuriózne je, že Solbergovu teraz nachytali pri hre v okamihu, keď za rečníckym pultíku stála práve Grandeová. „Počula, čo som hovorila. My ženy dokážeme robiť dve veci naraz,“ reagovala na twitteri pobavene Grandeová.
Hra Pokémon Go, ktorá sa stala hitom tohto leta, sa odohráva na pomedzí reálneho a virtuálneho sveta. Prostredníctvom mobilných telefónov navádza hráčov na reálna miesta, kde zbierajú kultove animované postavičky.