Odsúdený vrah na úteku popravil päťčlennú rodinu s deťmi: Polícia ho zastrelila

492

Už raz odsúdený vrah, ktorý pred mesiacom utiekol pri prevoze z väzenského autobusu, v noci na piatok na úteku v americkom Texase zabil päťčlennú rodinu a ukradol jej auto.

 

Po Gonzalovi Lopezovi, bývalom členovi väzenského gangu mexickej mafie, polícia intenzívne pátrala už od jeho úteku. V noci na piatok, po náleze zabitej rodiny, ho dopadla a zastrelila. S odkazom na hovorcu texaského väzenského systému o tom informovala agentúra AP.

Útek z najprísnejšie stráženého väzenia v Austrálii

Kriminalisti predpokladali, že sa štyridsaťšesťročný Lopez ukrýva v chatovej oblasti západne od Centerville v Texase. Vo štvrtok sa na políciu obrátila rodina z Houstonu. Tá sa nemohla spojiť so seniorom, ktorý odišiel na rodinnú chatu spolu s deťmi. Keď polícia dorazila na miesto, našla telá seniora, troch detí a jedného maloletého. Rodina nemala na Lopeze žiadne väzby, ďalšie podrobnosti polícia nezverejnila.

Útek z Leopoldova! Vrah Polgári s kumpánmi brutálne povraždil päť dozorcov! 

Zabitá rodina vlastnila pick-up, ktorý na mieste nešťastia nebol. Polícia auto vypátrala, za pomoci hrotov ho zastavila a pri streľbe Lopeza zabila. Nikto zo zasahujúcich policajtov nebol zranený.

Realitný magnát strávil štyridsať rokov na úteku! Za vraždu priateľky dostal doživotie

Lopez si odpykával doživotný trest väzenia za vraždu muža na texasko-mexickej hranici z roku 2006. Pri prevoze na zdravotné vyšetrenie sa vyslobodil z pút, ktoré mal na rukách aj nohách, utiekol zo zamrežovanej časti autobusu, napadol vodiča a utiekol do okolitých lesov. Polícia po ňom odvtedy pátrala.