Podľa eseji „Ako zabiť svojho manžela“, ktorú pred rokmi napísal, usvedčili spisovateľku z vraždy jej muža

602

Spisovateľka, ktorá sa živila písaním ženských románov, bola uznaná vinnou z vraždy svojho muža. V minulosti dokonca napísala esej s názvom Ako zabiť svojho manžela, v ktorej popisuje návod na „dokonalú vraždu“.

Dvanásťčlenná porota v stredu 25. mája po dvoch dňoch rokovania uznala 71-ročnú Nancy Crampton Brophyovú vínnu z vraždy druhého stupňa, napísal denník The Guardian. Svojho manžela zabila v júni v roku 2018. Seniorka pri vynesení rozsudku neprejavila žiadnu viditeľnú reakciu. Advokátka Lisa Maxfieldová uviedla, že tím obhajcov sa proti rozhodnutiu odvolá.

V roku 2011 spisovateľka vydala esej, v ktorej popísala rôzne možnosti, ako spáchať „geniálnu vraždu“. V úvode lakonicky napísala: „Ako spisovateľka romantických príbehov trávim veľa času premýšľaním o vražde, a teda aj o policajnom vyšetrovaní. Koniec koncov, keby som sa rozhodla niekoho zavraždiť, rozhodne nechcem stráviť zvyšok života vo väzení. A pre poriadok ešte dodám, že nemám rada kombinézy a oranžová nie je moja obľúbená farba.

Nevyriešený prípad: Sériový vrah 11 žien vyčíňa už trinásť rokov a stále nebol chytený! 8 ďalších žien je nezvestných

V texte ďalej rozpracovala motívy k zločinu – klamársky, podvádzajúci a násilnícky partner. Ďalej popísala rôzne možnosti vraždy. O nožoch píše, že „sú príliš osobné a spôsobujú neporiadok“, zatiaľ čo jed „je považovaný za ženskú zbraň, ale je príliš ľahké ho vystopovať“. Zbrane sú naopak „príliš hlučné a vyžadujú určitú zručnosť“.

Dvaja bratia (44) pred mesiacmi záhadne zmizli. Dunaj teraz vyplavil dve mužské telá!

Obvodný sudca Christopher Ramras však vylúčil esej z procesu s tým, že bola publikovaná pred niekoľkými rokmi. Porotcovia ju nesmeli pri svojom rozhodovaní zohľadniť. Štátny zástupca však na témy eseje narážal bez toho, aby ju vymenoval. Žalobcovia porotcom oznámili, že ženine motívy na vraždu boli finančné problémy a životná poistka. Túto verziu však obžalovaná odmietla.

Vražda sa nikdy nevyriešila! Manželku slovenského reprezentanta dobodali v byte.

Prokurátori uviedli, že Crampton Brophyová si zohnala zbraň, u ktorej nemožno dohľadať jej pôvod. Jej diely potom najskôr vymenila so zbraňou zakúpenou v obchode. Polícii sa však nepodarilo vražednú zbraň nikdy nájsť. Usvedčená bola na základe záznamov z kamerového systému. Žena je od svojho zatknutia v septembri 2018 vo väzbe. Rozsudok nad ňou bude vynesený 13. júna.