Opitý otec uniesol syna! Polícia ho zastrelila pred zrakom chlapčeka (5)!

667

Dramatické chvíle zažili policajti v Oregone. Prenasledovali opitého otca, ktorému súd zakázal vídať sa so synom. Muž ho mal na zadnom sedadle SUV, v ktorom utekal. 5-ročný chlapec iste nechápal, čo sa to deje. Jeho otec navyše pri naháňačke postrelil policajta, a sám vzápätí zomrel po zásahu policajnej zbraní.

Okamihy, kedy Matthew Goff na policajtov vytiahol útočnú pušku AK-47 a začal z nej strieľať, natočila policajné kamera, rovnako ako následný vývoj udalostí. Došlo k nim 10. apríla, ale až teraz polícia video z naháňačky zverejnila. Do tejto doby sa šetrilo, či bolo použitie zbrane zo strany policajtov oprávnené. Výsledok znie jednoznačne, zásah bol úplne v poriadku, napísal Daily Mail.
Opilec pri jazde vystrieľal celkom 36 rán, v zásobe mal ďalších 10 plných zásobníkov s 250 strelami. Policajti paľbu opätovali. Muža pritom zasiahli a zabili. Potom sa postarali aj o chlapca, ktorého vytiahli z auta a odviezli nezraněného do bezpečia.
„Rozzúril sa, keď zistil, že dostal súdny zákaz stýkať sa so synom kvôli svojmu alkoholizmu,“ povedala bývalá manželka zabitého muža Ria Edenfieldová v rozhovore pre televíziu KOBI5. Tesne po udalosti exmanželka ešte vyjadrovala smútok z tragického konca otca svojho syna. Neskôr ale, keď sa situácia okolo únosu upokojila, už hovorila trochu inak. „Má aspoň konečne pokoj, bojoval so svojimi démonmi strašne dlho,“ povedala.