Otec udal svojho sedemnásťročného syna polícii, kvôli pedofilným fotkám v jeho mobile

1140

Paul Spensberger z amerického mesta O’Fallon v štáte Missouri sa zdesil, keď zabavil mobil svojho syna Andrewa (17) kvôli zlému správaniu. Našiel v ňom totiž pedofilné fotografie ešte len dvojročného dieťaťa. Syna sa preto rozhodol nahlásiť polícii.

„Bol som znechutený,“ priznal Paul Daily Mailu. Andrew svojmu otcovi povedal, že dieťa, ktoré bolo vyfotené nahé v otrasných pózach na dvoch fotografiách, je z rodiny jeho priateľky.

Pedofilné fotky chcel vraj predať svojmu spolužiakovi. O ňom si myslel, že je pedofil a chcel z neho obchodom vymámiť 200 Eur. Z peňazí chcel uhradiť vlastné dlhy, ktoré mal.

Polícia Andrewa zatkla a drží ho vo väzbe na kauciu 10-tisíc dolárov, ktorú otec odmieta zaplatiť. Chlapcovi hrozí za prechovávanie detskej pornografie až jednoročný pobyt vo väznici. Súd sa ešte len chystá.
„Cíti sa ako hovno. Cíti ľútosť a bojí sa, pretože mu hrozí väzenie. Mohol som zaplatiť kauciu, ale potrebuje pochopiť túto lekciu,“ povedal otec. „Neviem ale, či by som sa druhýkrát zachoval rovnako. Je to ťažké,“ dodal.