Otvárací zápas Slovana v KHL skončil ich porážkou

1111
Tréner HC Slovan Vladimíra Országh

Debut dvoch hlavných trénerov v KHL skončil pre Českého trénera Jandáča s Magnitogorskom jasným víťazstvom proti zverencom trénera Vladimíra Országha

Ostrý štart pre Slovanistov v Magnitogorsku nedopadol dobre. Zverenci Vladimíra Országha vstúpili do sezóny prehrou 5 : 1

Tím českého trénera rozhodol stretnutie proti slovenskému mužstvu už v prvej tretine. V nej sa podarilo Metallurgu trikrát prekonať brankára Marka Čiliaka, ktorý prišiel pred sezónou do Slovana z Komety Brno, s ktorou získal dva majstrovské tituly.

Po polovici zápasu zvýšil na 4 : 0 tridsaťsedemročný útočník Sergej Valerievič Moziakin, najproduktívnejší hráč v histórii súťaže. V úvode tretej tretiny pridali domáci piaty gól. Gólmana Vasilija Košečkina pripravil o čisté konto až tri a pol minúty pred koncom fínska posila Patrik Virta.

I napriek deprimujúcemu výsledku 5:1 nemali domáci v hre až takú prevahu. Metallurg potrestal každú chybu streleným gólom, čo sa hosťom žiaľ nepodarilo.
Verím, že hra Slovana sa bude už len zlepšovať.

V ďalšom zápase sa Slovan predstaví opäť u súpera, v utorok 4. septembra ich od 16.00 hod čaká Traktor Čeľabinsk.

Metallurg Magnitogorsk – HC Slovan Bratislava 5:1 (3:0, 1:0, 1:1)

Góly: 8. Rylov (Varfolomejev, Čibisov), 12. Kuľomin (Moziakin, M. Ellison), 15. Biriukov (Bereglazov), 33. Moziakin (Kuľomin, M. Ellison), 44. Ľubimov (Varfolomejev, Čibisov) – 57. Virta (Liška, Schaus)

Vylúčení: 0:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Ansons, Cypľakov – Gordenko, Zacharov (všetci Rus.)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin – Birjukov, Bobrjašov, Bereglazov, Matuškin, Vereščagin, Ryľov, Olšanskij – Mozjakin, Ellison, Kuľomin – Pakarinen, Rasmussen, Wolski – Varfolomejev, Ľubimov, Čibisov – Nekolenko, Kaletnik, D. Platonov – J. Platonov

Slovan Bratislava: Čiliak – Sersen, Gélinas, Grman, Meszároš, Jánošík, Schaus, Švarný, Hedera – Řepík, Taffe, Červený – Lunter, Chipchura, Lamper – Liška, Rau, Virta – Hrnka, Šimun, Buc