Pizzeria zaplatí 500 euro tomu, kto za pol hodiny zje ich najväčšiu pizzu, zatiaľ nikto neuspel

2206

V Dubline sa nachádza pizzeria s názvom Pinehead’s Pizza, ktorá má pre svojich hostí zaujímavú ponuku. Kto zje počas 32 minút ich najväčšiu pizzu s priemerom 84 cm a zaleje ju dvoma Milkshakemi, tomu zaplatí 500 eur.

S nápadom prišiel Anthon Kelly, majiteľ podniku. Ten túto ponuku zaradil do menu už v roku 2015. Jeho najväčšia pizza nemá žiadne konkrétne meno, na jedálničku jednoducho stojí Najväčšia pizza v Írsku. Za celú dobu ju ešte nikto nedokázal zjesť. A že to skúsilo už veľa ľudí! Podľa Kellyho to už bola najmenej stovka. Pôvodne sľuboval jedákom 50 euro a ďalšie pizzu zadarmo, postupne svoju ponuku navýšil až na súčasných 500 euro. A stále nič.

Fígeľ, možno nechcený, je v tom, že cesto je veľmi hrubé. Ľudia, ktorí skúsili pizzu zjesť, vyhlasovali, že už po prvom uhryznutí im bolo jasné, že to nedokážu. Pizza je dlhá ako natiahnutá ľudská ruka, je to naozaj gigant. V pizzerii majú dokonca Múr slávy pre tých, ktorí dokážu jedlo skonzumovať, ale zatiaľ tam nikto nefiguruje. Kelly ale povzbudzuje každého, kto by to chcel skúsiť. V banku je veľký balík a rozhodne to stojí za pokus. Stačí vraj len zavolať dopredu, aby obriu pizzu stihli pripraviť.