Po manželskej hádke narazil pilot lietadlom do vlastného domu. Vnútri bola jeho žena i syn

716

Tragicky dopadlo manželstvo z Paytonu v americkom Utahu. Rodinné spory sa muž rozhodol „vyriešiť“ tým, že lietadlom naletel priamo do vlastného domu.

Ešte pred samotnou tragédiou dostala polícia hlásenie o domácom násilí medzi Duan Youda a jeho manželkou. Obaja manželia boli opití a muž podľa výpovede svedkov svoju ženu udrel. Youd skončil následne vo väzbe, z ktorej sa dostal v jednu ráno po vyplatení kaucie. Domov sa ale nevrátil.

Ako profesionálny pilot išiel namiesto toho na letisko Spanish Fork-Springville Airport, kde nasadol do modelu Cessna CitationJet / M2. Následne si to s lietadlom namieril priamo na svoj domov, kde sa v tom čase nachádzala manželka so synom.

„Lietadlo klesalo stále nižšie a nižšie. Povedal som: ‘Panebože, narazí to do hôr. Narazí to do hôr. Stále klesá.’ Zrazu z neho bola obria ohnivá guľa. Nemohol som tomu uveriť,“ opisuje jeden zo susedov šokujúce udalosť.

Kým muž bol na mieste mŕtvy, jeho žena i syn ako zázrakom prežili. Rovnako tak je nepoškodená väčšina domu. Nie je jasné, či si to pilot na poslednú chvíľu rozmyslel, alebo jeho trajektóriu zastavila šopa suseda, do ktorej pred haváriou narazil.

„Nevieme, aký bol jeho presný zámer, či to tak plánoval, alebo chcel havarovať ešte ďalej. Nehoda mohla byť ešte oveľa horšia a je len zázrak, že žena so synom stihli včas utiecť pred požiarom,“ oznámila seržantka Noemi Sandoval.

Pár z Utahu sa objavil na súde už skôr v apríli, kedy bol muž obvinený z domáceho násilia. Youd vtedy súhlasil s tým, že bude minimálne pol roka navštevovať manželskú poradňu.