Nedeľná streľba v Jacksonville na Floride si vyžiadala dohromady troch mŕtvych, vrátane strelca. Informovala o tom v noci na pondelok tamojšia polícia. Strelcom bol zrejme 24 ročný muž z mesta Baltimore v štáte Maryland na východe USA. Motív jeho činu je naďalej nejasný, ďalší podozriví nie sú.

Miesto činu

Šerif mesta Jacksonville Mike Williams na tlačovej konferencii v nedeľu večer tiež uviedol, že ďalších deväť ľudí postrelil a dve osoby utrpeli zranenia pri úteku pred streľbou. Všetkých 11 zranených bolo hospitalizovaných; stav postrelených je stabilizovaný.

Podľa Williamsa sa podozrivý David Katz sám zastrelil. Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) prehľadal jeho domov. Katz údajne svoj čin spáchal jednou strelnou zbraňou.

Šerif mesta Jacksonville Mike Williams na tlačovej konferencii

Predchádzajúce informácie médií hovorili o tom, že strelecký útok pri videohernom turnaji si vyžiadal najmenej štyroch mŕtvych a sedem zranených.

Polícia už skôr informovala, že muž útočil sám a že ide o belocha. Incident sa podľa médií stal v miestnom nákupnom a zábavnom centre, ktoré bolo dejiskom súťaže vo videohre amerického futbalu. Williams potvrdil, že Katz bol v Jacksonville, zhruba 1000 kilometrov od domova, kvôli turnaji Madden NFL 19. Podľa usporiadateľskej spoločnosti EA Sports je David Katz víťazom majstrovstiev z minulého roka.

Strelec z Floridy sa pomiatol po smrti matky, bol adoptovaný pravdepodobne z Ruska

Florida sa stala už 14. februára dejiskom krviprelievania sa 17 mŕtvymi. Na strednej škole v Parkland vtedy 19-ročný mladík zastrelil 14 mladistvých a troch dospelých. Po čine sa v celých Spojených štátoch konali demonštrácie a prezident Donald Trump sľúbil sprísnenie zákonov o držaní zbraní. Neskôr ale od zámeru ustúpil, za čo bol ostro kritizovaný.