Policajti objasnili 33 rokov starú vraždu, páchateľovi nič nehrozí, prípad je premlčaný

Nebol to jeho posledný zločin

1289

Pražskí policajti objasnili vraždu z roku 1984 vďaka odtlačku dlane. Páchateľa, ktorý v hlavnom meste bývalého Československa uškrtil iného muža, nemožno potrestať, pretože prípad je premlčaný. Muž sa k činu priznal. V tlačovej správe o tom v stredu informoval policajný hovorca Jan Daněk.

Dolapený muž sa podľa neho najprv snažil kriminalistov presvedčiť, že s vraždou nemá nič spoločné. „Potom sa ale začal do svojej výpovede zapletať, až sa po chvíľke k činu priznal. Tiež uviedol, že mal celé tie roky strach prísť do Prahy, aby nebol chytený,“ opísal hovorca.

Vražda sa stala v novembri 1984 na Barrandove

Páchateľom bol podľa polície vtedy dvadsaťtriročný mladík zo stredných Čiech, ktorý prišiel do Prahy na schôdzku s dievčaťom. Pretože nestihol spiatočný vlak, prijal pozvanie k prespanie od muža, ktorý ho oslovil na Hlavnej stanici. V byte sa muži pobili a mladík svojho hostiteľa uškrtil. Na mieste zanechal odtlačok dlane, ktorý teraz pri kontrole daktyloskopických stôp z neobjasnených trestných činov stotožnili Juhomoravskí policajný technici s odtlačkami páchateľa, ktorý sa medzitým dopustil inej trestnej činnosti.