Polka prehovorila o brutálnom znásilnení v Rimini: Povedali mi, že ma zabijú!

1171

Nepredstaviteľná hrôza. Tým si prešla mladá Poľka (26), ktorú na pláži v talianskom Rimini hromadne znásilnili štyria muži afrického pôvodu. Žena sa teraz rozhodla prehovoriť a opísala, ako ku všetkému došlo.

V osudný augustový večer sa mladé dievča prechádzala so svojím rovnako starým priateľom po pláži v Rimini. Keď si spolu sadli na uterák, prišli k nim štyria muži. Jeden z nich sa anglicky opýtal: „Odkiaľ ste?“, Na nevinnú otázku ale v skutočnosti nechcel poznať odpoveď. „Jeden zo skupiny nám povedal, aby sme im dali mobilné telefóny a peňaženky. Zaútočili na môjho priateľa a potom ma obklopili, hodili ma do piesku a začali mlátiť do tváre a tela,“ opísala dievčina talianskemu televíznemu kanálu TGCOM24.

„Stlačili mi krk tak silno, že som nemohla dýchať. Nekonečné násilia trvalo viac ako 20 minút a počas tej doby mi anglicky povedali, že ma zabijú. Počula som, ako mlátia môjho priateľa,“ pokračovala.

Útočníci dievča potom hodili do vody a po chvíli ju zase vytiahli, zatlačili jej tvár do piesku a opäť ju hromadne znásilnili. V ten istý večer mali znásilniť aj transsexuálneho prostitúta z Peru.

Talianska polícia postupne všetkých štyroch páchateľov zadržala. Posledného, dvadsaťročného žiadateľa o azyl z Konga Guerlina Butungu, ktorý bol podľa všetkého vodcom skupiny, dopadla túto nedeľu. Deň predtým už zatkli troch zvyšných členov gangu, ktorí sú neplnoletí. Ide o dvoch marockých bratov vo veku 15 a 17 rokov, ktorí sa v Taliansku narodili, a o 16-ročného Nigérijčana.

Opili sa a hromadne znásilnili turistku. Talianska polícia dopadla aj štvrtého utečenca

Podľa súdu v Bologni muži znásilnili turistku s obrovskou brutalitou a zlosťou. Prokurátor v Rimini Paolo Giovagnoli sa nechal počuť, že za takéto trestné činy môže teoreticky hroziť aj viac ako 20 rokov väzenia. Problémom pri postihu troch z páchateľov je, že ide o maloleté osoby. Poľsko podľa námestníka ministra spravodlivosti má záujem požiadať o štvorica útočníkov na trestné stíhanie.