Po troch rokoch od masakry na floridskej strednej škole sa chýli ku koncu súd s bývalým študentom Nikolasom Cruzom. Čaká sa na verdikt, ktorý padne za 17 zavraždených ľudí, ktoré Cruz nemilosrdne postrieľal. Pred súdom sa pritom rozplakal ako malé dieťa, keď mu zobrali maľovanky s Pokémonom.

Podľa obhajcov šialeného strelca Nikolasa Cruza sa ich klient chystá priznať ku všetkým bodom obhajoby. V roku 2018 Cruz podľa obžaloby zastrelil 17 študentov a vyučujúcich v budove všeobecnej strednej školy v Parkland na Floride a pred ňou, 17 ďalších ľudí zranil. Pred súdom sa preto už tri roky zodpovedá zo sedemnástich vrážd a sedemnástich pokusov o vraždu.

„Ľudia hovoria, že si netvor.“ Masového vraha pri návšteve vo väznici rozplakal brat

V priebehu procesu si Cruz obhajcovia jeho priznanie k masakru podmieňovali tým, že dostane miesto trestu smrti doživotie. Súd takúto podmienky už skôr rázne odmietol. A práve v sobotu 16. októbra sa podľa New York Post má Cruz podľa právnikov ku všetkým ostro sledovaným 34 bodom obžaloby priznať.

Tým by sa obžalovaný vyhol pokračovaniu náročného procesu, ktorý bude v prípade, že sa skutočne prizná, smerovať rovno cestou k rozsudku.

Ďalšia streľba na americkej strednej škole. V Marylande sú dvaja zranení, z toho jeden kriticky

Neuveriteľná scéna sa pred súdom odohrala začiatkom októbra 2021, keď obžalovanému súd oficiálne zhabal poastelky a maľovanky s tematikou Pokémonov. Cruz túto „ujmu“ niesol tak ťažko, že sa priamo v súdnej sieni hlasno rozplakal.

Vražedný útok na škole vo Vrútkach! Jaroslav sa obetoval, aby ochránil deti pred maniakom

Kniha nazvaná Parkland: The Untold Story (nevypovedané príbeh) sa snaží o citlivú rekonštrukciu, čo k najväčšiemu masakru na strednej škole v histórii USA viedlo, odkrýva aj niektoré predtým nepublikované historky z Cruzovho života, v ktorých sa zlovestne črtala budúca tragédia.

Mladíka extrémne priťahovali zbrane, smrť a zabíjanie. Než zbraň obrátil proti ľuďom, strieľal vtáky a v ich umieraní sa vyžíval. „Som zlý! A chcem niekoho zabiť!“ Mal tiež podľa knihy raz povedať učiteľke na hodine.