Už v 16. storočí v Škótsku bol golf dôvodom záhaľky vojakov a tak ho parlament spolu so škótskym kráľom zakázali. O pár rokov neskôr mu však prepadli aj samotní panovníci a šľachta a golf sa začal formovať do dnešnej podoby.

Golf si zamilovali nie len „starší“ páni, ale už aj mladšie generácie a medzi nimi aj krásne ženy. Preto sa už štvrtý rok koná unikátna súťaž Queen of Golf. 12 krásnych finalistiek absolvovalo niekoľkodňový golfový tréning v krásnom prostredí golfového rezortu Golf Trnava pod vedením skúsených golfových trénerov. Na greene sa ukázali v tričkách U.S. POLO ASSN vyrobené špeciálne pre Queen of Golf 2017. Tréning dal zabrať, a tak si dievčatá pochutili na proteínových tyčinkách MaxSport. Už 9.6.2017 si finalistky Queen of Golf 2017 odohrajú svoj prvý oficiálny turnaj Texas Scramble Queen of Golf 2017 na golfovom ihrisku Golf Club Welten v Báči.

Ešte stále váhate, či začať? Tak my Vás presvedčíme ;o)

Prečo by ženy mali začať hrať golf? Ako povedali naši golfový tréneri z Golf Trnava: Na golfovom ihrisku je možné stretnúť veľmi veľa zaujímavých mužov. Je možné nadviazať nové priateľstvá, zažiť kopec zaujímavých zážitkov, ale zároveň je to pohyb na čerstvom vzduchu v peknom udržiavanom prostredí. Ďalším aspektom je takmer až nutnosť zaobstarať si nové kúsky oblečenia do ich šatníka. A povedzme si pravdu, ktorá žena odolá nakupovaniu?“

Viete koľko žien hrá v dnešnej dobe golf? Žien v porovnaní s mužmi je niekoľkonásobne menej. Organizátori Queen of Golf a určite aj tréneri golfového klubu Golf Trnava veríme, že počet bude narastať a v počtoch sa vyrovnajú mužom. Na Slovensku je momentálne registrovaných viac ako 2000 golfistiek a našich 12 finalistiek k nim už onedlho pribudne.

V akom veku začať? Golf je hra, ktorá sa dá hrať v každom veku. Tomu zodpovedá aj vekové zloženie golfistiek. Na golfových ihriskách a odpaliskách môžeme stretnúť deti ale aj dámy v rokoch…. Jednoznačne… ak je chuť treba začať…Začali by ste hrať golf kvôli partnerovi alebo sama pre seba? Dobrým štartovacím impulzom je, ak niekto z rodiny hráva golf alebo s tým začne nejaká kamarátka. Samozrejme nájdu sa aj golfistky, ktoré začnú s golfom kvôli partnerom alebo deťom. Na golfe je skvelé to, že si ženy/dámy môžu nájsť partiu, s ktorou sa cítia dobre a s ktorou bude golf  pre nich zábavou.Tak milé dámy, vidíme sa na greene!

Viac o súťaži Queen of Golf sa dočítate aj na našich stránkach: http://queenofgolf.sk/ alebo na našom FB a sledovať nás môžete aj na Instagrame.