Prekvapenie z utorka sa nezopakovalo, Slovan podľahol Traktoru Čeľabinsk

1730

HC Slovan po utorkovom famóznom triumfe nad favoritom z Magnitogorska prehral v štvrtkovom súboji v Kontinentálnej hokejovej lige pred vlastnými fanúšikmi s Traktorom Čeľabinsk 0:3.

Traktor stále potrebuje zbierať body aby si zabezpečil play-off a na jeho hre to bolo cítiť. Traktoru sa podarilo premeniť niekoľko šancí, dvakrát skóroval Alexej Kručinin a raz sa do streleckej listiny zapísal Nick Bailen.

Jakub Štěpánek

V bránkach sa postavili proti sebe dvaja český reprezentanti, ktorí majú záujem hrať na Olympijských hrách.

Pavel Francouz

Slovan do konca januára čakajú už len súboje u súperov, nasledovať bude olympijská pauza. Po nej „belasí“ absolvujú už len dve stretnutia, sezónu 2017/2018 zakončia domácim súbojom proti Dynamu Minsk vo štvrtok 1. marca.

HC Slovan Bratislava – Traktor Čeľabinsk 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 19. Kručinin (Jakuceňa, Polygalov), 32. Kručinin (Jakuceňa, Polygalov), 45. Bailen (Videll)
Vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše: Garbutt (Slovan) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0,
rozhodovali: Ansons (Lot.), Birin – Lazarev, Sivov (všetci Rus.), 7909 divákov

Slovan: Štěpánek – Meszároš, Sersen, Ebert, Després, Bačík, T. Voráček, Černý – Řepík, Viedenský, Z. Boychuk – J. Mikúš, Colby Genoway, L. Kašpar – Lamper, T. Hrnka, Garbutt – Marek Sloboda, Ščerbatov, Skalický

Čeľabinsk: Francouz – Višnevskij, Nikitin, Bailen, Rjasenskij, Borodkin, Šinin, A. Petrov – Jakuceňa, Polygalov, Videll – Gynge, Szczechura, Kručinin – Kravcov, Rybakov, Šarov – Senťurin, J. Petrov, Černikov

V prvej tretine mal Slovan prvú vážnejšiu šancu v 4. min Z. Boychuk keďsi nakorčuľoval do útočného pásma a strelou zápästím preveril pozornosť brankára Francouza. Na opačnej strane vyskúšali Štěpáneka Šarov aj Borodkin. V 13. min sa Garbutt rútil sám na Francouza, ale on si udržal čisté konto. Minútu pred prvou sirénou inkasoval Štěpánk z hokejky Kručinina po prihrávke od Jakuceňu.

V úvode druhej tretiny Štěpánek uspel pri pokusoch Vidella v 25. aj 28. min. Slovan potom nevyužil presilovku, po ktorej dostal druhý gól na ktorom sa podieľali opäť Kručinin z prihrávky Jakuceňu. Pred koncom druhej tretiny mal možnosť skorigovať stav Boychuk.

V tretej tretine putoval na trestnú lavicu Řepík a hostia z hokejky Bailena presilovku využili na tretí gól. Ďalšie oslabenie potom Slovan ustál bez inkasovaného gólu. V 54. min Garbut preveril pozornosť Francouza, čo bola posledná vážnejšia príležitosť v zápase.

Samotný záver duelu okorenila ešte bitka Viedenského s A. Petrovom.

O zápase po zápase

Eduard Zankovec, tréner Slovana: „Gratulujem Traktoru k víťazstvu. Každú tretinu sme prehrali 0:1, čo ukazuje dej celého zápasu. Súper bol rýchlejší, lepší, vedel svoje šance využiť. Zápas hodnotím z našej strany ako dobrý, ale to proti súperovi ako Traktor nestačí.“

Anvar Gatijatulin, tréner Čeľabinska: „Dlho sme sa na tento duel pripravovali a naše úsilie nevyšlo nazmar. Sme veľmi šťastný, že sme zápas vyhrali.“

Marek Viedenský, útočník Slovana: „Začali sme bojazlivo, na rozdiel od súpera, ktorý odštartoval zápas veľmi dobre. Vedel potrestať naše chyby, nám tam, bohužiaľ, nič nepadlo.“

Jakub Štěpánek, brankár Slovana: „Ťažko povedať, čo sa dnes stalo, vyzeralo to na začiatku, akoby to malo prísť samo. Súper hral dobre, hádzali si to tam, my sme to viac-menej nestíhali pokrývať. Oni si po ten jeden gól v každej tretine došli. Mali sme nejaké šance, najmä v presilovkách, ale veľa striel Pavel (Francouz) videl a čo on vidí, to aj chytí. Veľa pozitívneho tam dnes nebolo.“