Keď zrelý muž ťahal za sebou brániace sa dievča, dookola sa prechádzali ľudia. Nereagoval nikto.

Marta sa narodila s vážnou chorobou srdca. Život jej zachránila operácia, ktorú urobili odborníci v Holandsku. Dodnes je pod permanentnou kontrolou kardiológov. Lekári sú zajedno: dievča sa musí vyvarovať fyzickej námahy a stresu.

Ako zlý sen

Martin život, ktorý pred rokmi lekári s takou námahou zachránili, sa zmenil na hrôzostrašný sen. Spôsobil to alkoholik a recidivista Martin M. Pri vyšetrovaní i na procese sa k činu nepriznal. Počas procesu obhajcovia obvineného robili, čo mohli, Marta musela s najpodrobnejšími detailami opisovať, ako ju celé hodiny týral. Jej choré srdce neprestalo biť, ale zrejme už nikdy nebude schopná zabudnúť na tie tri hodiny najstrašnejšieho hororu. V máji sa začala sezóna majálesov a diskoték, na ktoré sa hrnuli prevažne mladí ľudia. Avšak aj tých skôr narodených tam bolo dosť. Marte rodičia dovolili, že môže zostať aj trochu dlhšie ako zvyčajne, takže sa aj ona vybrala s priateľkou Julkou do študentského klubu. Zábava bola v plnom prúde. Marta, hoci vôbec nepila alkohol, mala takisto dobrú náladu. Zabávala sa do druhej v noci. S Julkou sa dohodli, že sa stretnú na určitom mieste a spolu pôjdu domov. Lenže Julka na určenom mieste a stanovenom čase nebola. Tak sa Marta aj so spolužiakom Kamilom vrátila dnu, k stolíku, kde už sedeli predtým.

Pijanský typ

Sedelo tam už niekoľko ľudí a medzi nimi nízky, plecnatý chlap v bejzbalovej čiapke. Spolužiak, s ktorým si tam šla sadnúť, poznal toho človeka a oslovoval ho ,,Maco“. Lenže ten chlap bol opitý, ledva vybľabotal nejaké slovo. No keď zazrel Martu, hneď sa jej – a poriadne nahlas- spýtal: ,,Dáš mi p… ?“
Martu akoby bol niekto ovalil. Priam zmeravela. Po chvíli, keď sa spamätala, povedala zreteľne, že nie. Vtedy sa ožran začal chvastať, že iné naňho letia a samy sa mu podkladajú, ale on také nechce. Martu si váži za to, že ho odmietla.
„Ty si poriadne dievča,“ bľabotal, a obrátil sa k jej spolužiakovi: „Odprevaď ju domov, lebo to je slušné dievča!“
Marta už bola unavená a navyše vulgárne správanie staršieho, plešatého a bruchatého chlapa ju urážalo. Chcela ísť domov. Tak sa s Kamilom predierali cez tancujúce páry, až sa ocitli na osvetlenej ulici, kde ešte stále bolo veľa ľudí.
Po niekoľkých krokoch ich dohonil aj Martin M. – ,,Maco“. Odtiahol Kamila nabok a čosi mu naliehavo hovoril, ale mládenec ho nechcel počúvať. Napokon ho Maco udrel päsťou po tvári a chlapec padol na zem.

Ľudia sa zastavovali a… odchádzali

Muž schmatol Martu za ucho, až vykríkla od bolesti. Plakala a prosila ho, aby ju nechal, lenže opitý chlap mal celkom iné plány. Marta sa mu chcela vytrhnúť, ale on ju mocne držal. Krik dievčaťa, ktoré sa chcelo oslobodiť od násilníka, volanie o pomoc ostalo bez ozveny. Nikto z okoloidúcich nereagoval. Niektorí sa zastavili a po chvíli odchádzali.
Martin M. zatiahol Martu do prázdneho, zdevastovaného prístavku za klubom. Prikázal jej zobliecť si sukňu a stiahnuť nohavičky. On sám sa veľmi rýchlo povyzliekal. Musela si kľaknúť…
„Vložil mi penis do úst. Dusila som sa, vytláčala som ho jazykom, bolo mi na vracanie…“ vypovedala neskoršie Marta. Prosila ho, aby prestal, že ona toho nie je schopná, je panna. Prikázal, aby ho masturbovala rukou. Nevedela, ako sa to robí, ale chytil ju za ruku a ukázal jej to. Zrazu ju zvalil na zem.
Vykríkla od bolesti, ale on jej rukou zapchal nos aj ústa. Nemohla kričať ani dýchať, začala sa dusiť. Marta je veľmi krehkej konštrukcie, váži iba niečo nad 40 kg. Bezmocne sa zmietala pod svalnatým násilníkom. S každou minútou sa dopúšťal nových perverzností. Prevrátil Martu na brucho a brutálne jej vnikol do konečníka. Potom ju znova nútil oddávať sa mu v rôznych pozíciách.
Z miestnosti páchnucej močom vyvliekol Martu do blízkeho lesíka. Okolo nich bolo plno ľudí. Smiali sa a zabávali. Lenže nikto neobrátil pozornosť na drámu, ktorá sa odohrávala tak blízko. Nikto sa neponáhľal pomôcť kričiacej dievčine, ktorá sa ešte stále pokúšala bojovať s násilníkom.
Vyše troch hodín Martin M. znásilňoval Martu. Ustavične mu vravela, že je chorá, ale to ho vôbec nezastavilo.

Jediný, kto pomohol, bol tulák

Už svitalo, keď sa blízko nich objavil akýsi špinavý a roztrhaný tulák, ktorý hľadal v smetiach prázdne fľaše, ktoré by sa dali vymeniť. Keď videl, čo sa deje, začal do ich blízkosti hádzať prázdne plechovky od piva, halúzky a chumáče trávy. Iba tento bezdomovec pochopil, že tu čosi treba robiť. Martin M. vstal, natiahol si nohavice a rozzúrený sa pobral naháňať tuláka. Vtedy Marta pozbierala zvyšky svojich síl a pustila sa utekať. Veď na promenádu bolo tak blízko! A tam stáli aj ochrancovia, ktorých agentúra najala na zabezpečenie poriadku počas slávností. Dievčina sa priam kŕčovite chytila jedného z nich a prosila, aby ju odviezol domov.
Bola dobitá, špinavá, mala potrhané šaty a bola priam šialená od strachu. Navyše krvácala. Hneď všetko porozprávala matke a obe to ohlásili na polícii.
Martin M. bol už v minulosti trestaný za napadnutie policajta. Bol dvakrát ženatý a otcom niekoľkých detí. Pracoval ako robotník aj ako vyhadzovač v niekoľkých nočných podnikoch. Tvrdil, že sa stal obeťou klebiet. Martu neznásilnil, vraj si všetko vymyslela. Lenže súd bol iného názoru. Násilníka odsúdil na stratu slobody na šesť rokov. Odvolacie konanie práve prebieha.
(hh)