Jennifer Asbenson bola unesená, keď mala 19 rokov. Sériový vrah Andrew Urdiales na ňu namieril zbraň, strčil ju do kufra auta a chcel ju odviezť na cestu smrti. Dievčaťu sa ale podarilo vyslobodiť a utiecť. Po 24 rokoch prostredníctvom videospovede opísala, ako sa jej to podarilo.

Sériový vrah Andrew Urdiales

Sériový vrah Andrew Urdiales (52) vyčíňal v amerických štátoch Illinois, Indiana a Kalifornia v rokoch 1986-1996. Na svedomí má najmenej osem žien, ktoré pred smrťou znásilňoval a mučil. Nechýbalo ale mnoho a mohlo ich byť deväť. Vtedy devätnásťročnej Jennifer Asbenson sa ale akoby zázrakom podarilo utiecť.

Mladá zdravotná sestrička Jennifer Asbenson sa so sériovým vrahom spoznala 28. septembra 1992. Dievča kupovala sladkosti pre svojich pacientov a ušiel jej autobus do práce. Urdiales si všimol, že je dievča v ťažkostiach a ponúkol jej odvoz. Jennifer ho sprvu odmietla, kvôli hroziacemu vyhodeniu z práce ale nakoniec súhlasila. Urdiales ju odviezol do práce na nočnú smenu a požiadal o jej telefónne číslo. Jennifer mu dala falošné a rozlúčila sa. Muž ale o šieste ráno k nemocnici znova prišiel, aby ju vyzdvihol.

Jennifer Asbenson

„V tom čase som o sériových vrahoch vôbec nič nevedela. Vyrástla som bez elektriny, tečúcej vody, televízie a všetkého podobného. Bola som veľmi naivný,“ opísala, prečo k mužovi do auta znova nasadla. Urdiales ale medzitým zistil, že mu dievča dala falošné číslo a za jazdy na ňu udrel. „Začal kričať, ťahať ma za vlasy a nadávať mi. Povedal: ,To nebolo tvoje číslo, zdvihla to nejaká stará pani.’ Chytil mi hlavu a udrel s ňou o palubnú dosku,“ uviedla. A potom na ňu vytiahol zbraň …

Začal dievča mučiť a škrtiť

Sériový vrah dievča zviazal a odviezol doprostred púšte. Tam ju napadol a chcel ju znásilniť. „Keď som sa mu pozrela do očí, boli úplne čierne. Pamätám si, ako mi to pripadalo, akoby som sa pozerala do očí diabla.“ Znásilnenie sa mu ale nakoniec nepodarilo, podľa Jennifer ho totiž postihla „erektilná dysfunkcia“.

Urdiales potom začal dievča mučiť a škrtiť. Jennifer sa pokúsila utiecť, ale spadla. Vrah ju chytil za vlasy a ťahal ju cez kamene a kaktusy späť k autu. Potom ju hodil do kufra a viezol ju nevedno kam.

Jennifer Asbenson popísala ako sa jej podarilo vyslobodiť

Jennifer tam v úplnej tme bojovala o život takmer dve hodiny, než sa jej podarilo vyslobodiť zviazané ruky. Následne vytrhala čalúnenie kufra a našla západku s ktorou si kufor zvnútra otvorila. Veko držala zľahka otvorené, kým Urdiales nespomalil, pri čom vyskočila a utiekla. Vrah ju prenasledoval s mačetou v ruke, dievča ale našťastie zachránili dvaja mariňáci, ktorí náhodou išli okolo.

Obeť sériového vraha Andrewa Urdialesa, ktorej sa nepodarilo utiecť, Robin Brandley

Nočná mora tým ale neskončila. Policajti Jennifer totiž jej príhode neuverili a neverila jej dokonca ani vlastná matka. Trvalo ďalších päť rokov, než bol Urdiales zatknutý. Medzitým stihol zabiť ďalšie tri ženy. Od súdu si za vraždu troch žien v Indiane odniesol trest smrti, ktorý mu bol ale po zákaze tohto typu trestu zmenený na doživotie bez možnosti predčasného prepustenia. Urdiales ale čaká ešte tento rok súd v Kalifornii za vraždu zvyšných piatich žien a tam je trest smrti stále možný …

Článok zo seriálu Sérioví vrahovia

Vraždiace monštrum strieľalo mladé páry v autách. „Samov syn“ terorizoval 377 dní New York