Peter Sagan vyhral aj tretiu etapu na BinckBank Tour 2017

1081

Vylúčenie Petra Sagan z Tour de France Saganovi zrejme prospelo. Zo svojej formy nič nestratil, skôr naopak. Momentálne niet rýchlejšieho cyklistu. Na BinckBank Tour 2017 vybojoval druhé etapové víťazstvo. Na cieľovej rovinke s prehľadom zdolal súperov.

Celkovým lídrom pretekov ostal Švajčiar Stefan Küng, Sagan však vďaka desiatim bonifikačným sekundám znížil svoju stratu.
„Dnešná etapa mi pripomenula, že jazdíme v Belgicku, pretože to pripomínalo jarnú klasiku. Bolo to dosť šialené, stále sa šlo naplno, tímy sa snažili dostať jeden cez druhý. Naozaj bláznivý deň,“ opisoval Sagan pre Eurosport.
Navyše, začalo pršať a na mokrej ceste hrozili pády. V závere sa snažili preto niektorí pretekári ostatných upokojiť a upozorňovali, aby pred zákrutami spomalili ešte viac. I tak skončilo pár z nich na zemi.
„Šialené to bolo najmä v závere, keďže pršalo. Veď aj pred cieľom bol pád. Za to, ako dobre som zvládol záver, musím poďakovať kolegom z tímu,“ hovoril Sagan.
Na BinckBank Tour je lídrom bodovacej súťaže. V celkovom hodnotení ho od prvej priečky delí len päť sekúnd. V podstate môže zelený dres získať už vo štvrtok. „Je možné, že sa na prvé miesto vrátim, keď prídu etapy, v ktorých sa pelotón rozdelí na skupinky,“ myslí si Sagan.

BinckBank Tour 2017

3. etapa (Brankenberge – Ardooie, 186 km):
1. Peter Sagan SR Bora-Hansgrohe 
2. Edward Theuns Belgicko Trek-Segafredo + 0 s
3. Rudy Barbier Francúzsko AG2R La Mondiale + 0 s
4. Dylan Groenewegen Holandsko LottoNL-Jumbo + 0 s
5. Loic Vliegen Belgicko BMC Racing Team + 0 s
Poradie po 3. etape:
1. Stefan Küng Švajčiarsko BMC Racing Team 8:15:08 h
2. Maciej Bodnar Poľsko Bora-Hansgrohe + 4 s
3. Tom Dumoulin Holandsko Team Sunweb + 5 s
4. Peter Sagan SR Bora-Hansgrohe + 5 s
5. Sören Kragh Andersen Dánsko Team Sunweb + 8 s
Bodovacia súťaž:
1. Peter Sagan SR Bora-Hansgrohe 60 b
2. Dylan Gronenewegen Holandsko LottoNL-Jumbo 38 b
3. Magnus Cort Nielsen Dánsko Orica-Scott 37 b