Rebeli znásilnili ženu, odrezali jej hlavu a krv vypili . Rozzúrila ich maličkosť

1473

Na verejnosť sa dostala šokujúca nahrávka z Konga. Miestni rebeli na videu bijú ženu, nechajú ju znásilniť a potom jej useknú hlavu a vypijú jej krv. Podľa nich sa totiž dopustila zrady – bojovníkom naservírovala k obedu rybu!

Rybu a vlastne akékoľvek mäso majú bojovníci rebelov Kamuina Nsapu z Konga zakázané jesť. Domnievajú sa totiž, že spolu s hygienou by to mohlo narušiť ich ochranu v boji.

Video, ktoré bolo natočené v Luebu už v apríli tohto roka, začalo v posledných dňoch kolovať po WhatsAppe. Svedok natočil udalosti, ktoré nasledovali po tom, čo miestna žena protivládnymi rebelom v reštaurácii naservírovala pokrm s kúskami ryby.

 Matku so synom  prinútili k súloži 

Na videu je vidieť nahá žena stojaca uprostred námestia, ako jej skupina ľudí nadáva a ubližuje. Rebeli ženu a syna druhej manželky jej muža, ktorý v reštaurácii tiež pracovali, odsúdili k incestu na verejnosti. Dvojicu na akomsi pódiu potom pri sexe švihá ďalšia žena konárom.

Hnev rebelov ale došiel tak ďaleko, že úbohú dvojicu nakoniec popravili – mačetami obom odsekli hlavy a dokonca vypili ich krv. Podľa svedkov dav ľudí počas aktu popravy hlasno pokrikoval a povzbudzoval vrahov.

Protivládni rebeli začali okolia pustošiť potom, čo vojaci konžskej armády zabili kmeňového vodcu vlani v auguste. To rozprúdilo veľkú vlnu násilia, vrátane vrážd, znásilňovania a mučenia. V armádach rebelov nie sú ničím neobvyklým ani detskí vojaci.